Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Drive Mega és a...

A Google Drive Mega és a többi tárhelyen is törölhetik a titkosított filmjeimet is?

Figyelt kérdés

Azt mondták nekem, hiába tárolom privátba és titkosítom a filmeket, a tárhely szolgáltatok tönkre tudják tenni és le is tudják törölni. Inkább azt ajánlotta tároljam adathordozón.


Az illető ezt írta nekem:


A lányom több mint 8 évet dolgozott a müncheni Microsoft központban. Ö maga mondta, hogy a "FELHÖ", a felhö rendszerek MS, (vagy más szolgáltatóktól) nem biztonságosak.

Semmilyen adatot ne hozz nyilvánosságra még csak kódolva vagy máshogy levédve sem! Bármikor tudják törölni, feltörni, letölteni, söt akár meg is lehet hamisitani, s olyan "adni a szádba" amiröl Te még csak nem is hallottál s ha komolyra fordul a dolog (per, biróság, stb) akkor neked kell majd bizonyitanod hogy nem Te voltál s nem a tied az adat!

NE HOZZ SEMMIT NYILVÁNOSSÁGRA! TÁROLD AZ

ADATOKAT MAGADNAK; DVD-n vagy más tÁrolóban s

ha használod ezeket; ne legyen a rendszered online!


Szerintetek igaza van az illetőnek?


Szerintetek is ezt megmerik tenni a tárhely szolgáltatok?



2017. jún. 22. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha a te filmjeid, akkor természetesen nem tehetik meg. Ha meg mégis, akkor pár évnyi pereskedés után milliók landolnak a zsebedben.
2017. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem saját filmjeim.


Az illető még ezt is írta nekem:


Egy "felhöben" gyakorlatilag akkor is nyiltan kezeled ezeket ha "titkositod" Win RAR-al (hány perc alatt törjem fel?)*, vagy más kódolási módszerrel próbálkozol! Ha valaki rábukkan akkor bele is tud nézni ha akar!

*Az igaz, hogy a jelszót nem tudom megszerezni de az adat védelmét serc-perc alatt megszüntetem! Ugyan igy pl a *.doc vagy a *.pdf "védett" tartalmát is bármikor meg lehet nézni vagy ki lehet nyomtatni! Soha nem hozd nyilvánossságra a filmjeidet!

2017. jún. 22. 12:19
 3/14 A kérdező kommentje:

Letöltött filmeket tárolok.

Így igaza van az illetőnek?

2017. jún. 22. 12:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Az illető sületlenségeket mond. Az igaz, hogy a felhő szolgáltató ha akarja tudja törölni az adatot, de ha egy fizetős rendszert használsz ott nem tehetik meg, hogy csak úgy eltűnnek. Természetesen a titkosítatlan adatokba belenézhetnek, de többnyire benne van az adatvédelmi irányelvekben, hogy ezt nem teszik.

Ha pedig valamit titkosítva töltesz föl, abba NEM fognak tudni belenézni. Már eleve az a kijelentés is baromság, hogy a RAR jelszavát nem tudja megnézni, de a titkosítást kiiktatja... kivéve, hogy a RAR a jelszót használja titkosításra, azaz anélkül nem tudja dekódolni az adatokat. Feltörni ugyan fel lehet, de egy erős jelszót évszázadokba telik megfejteni.

Ha meg magadnak titkosítasz mondjuk egy RSA algoritmussal, azt a büdös életben föl nem töri senki, a szolgáltató csak egy halom adatot lát, visszafejteni nem tudja.

Ezzel együtt még mindig NEM filmek tárolására való a felhő, hiszen azokat bármikor letöltöd újra. Nem értem, miért akar mindenki több száz gigabyte felhőt filmek tárolására... Oda a saját dolgaidat (fotók, programkódok, stb) szokás felrakni biztonsági másolatnak vagy másokkal való megosztásra. Persze ha kell, akkor titkosítva.

Vannak zero-knowledge felhők is (pl Tresorit), ahol eleve a kliens titkosít, így a szolgáltató nem lát bele, mit is töltöttél fel.

Egyébként semmilyen olyan adatot nem törölhetnek vagy használhatnak fel, ami a te szellemi tulajdonod. Tehát saját filmet, képet, programot NEM törölhetnek és NEM használhatnak fel, ellenkező esetben nyert ügyed lenne egy pernél.

2017. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Derwer ***** válasza:

Sok demagógiát látok benne...

Elvileg nem nézhetem bele a fájlokba. Ettől még biztonsági szervek kérésére, persze majd mindent megtudnak nézni.

Ugyanakkor egy rendesen titkosított fájlt nem tudnak megnézni. Leszámítva, ha az NSAnak van backdoorja az adott algoritmushoz.


Jogvédett filmeket persze töröl kb minden szolgáltató. Ha titkosított akkor azért nem, mert nem tudják mi az.


Mindamellett felhőben sima filmeket tárolni... Minek? Mi értelme? Ugyanúgy online van és torrenten gyorsabban lent van ha kell...

2017. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Biztonsági mentésnek tárolnám a felhőben, ha eltűnik az adat a DVD lemezről és a HDD tönkre megy. Akkor annyi filmcímet nem tudok meg jegyezni ha újra meg akarom nézni.


Most úgy van fent nekem pár film a Google Drive-ba Google fotóba, csak simán feltöltöttem nincs titkosítva.


Nincs titkosítva, de nem osztom meg senkivel akkor is törölhetik? Vagy így is kell aggódnom?


Annak nem örülnék feltölteném őket és le törölnék mert akkor felesleges feltölteni.


A Google fotóba meg korlátlan tárhely van ha úgy állítom be kicsit kisebb legyen a minősége.

2017. jún. 22. 14:03
 7/14 Derwer ***** válasza:

Úgyis törlik a fájlt, mert jogsértő.


Nehezen képzelem el, hogy milyen filmek lehetnek, amiket winyón, DVD-n és még felhőben is tárolsz. Ezek könnyen pótolhatóak = letölthetőek. Ha családi videó azt értem, azt nem lehet reprodukálni.


No de ez a te dolgod, a jogvédett tartalmat mindegyik szolgáltató törli előbb - utóbb.

2017. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor csak titkosítva járok jól?
2017. jún. 22. 15:18
 9/14 Derwer ***** válasza:

Titkositottan nem törlik, egyébként előbb - utóbb igen.

Vagy átgondolod, hogy tényleg van-e értelme ha egyszer ncore-n úgyis fent lesz...

2017. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez nem jó, a titkosítottat is törlik előbb - utóbb. :(


Akkor nem érdemes ezzel pazarolnom az időmet.

2017. jún. 22. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!