Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IPv6 kapcsolat létrejön, de...

IPv6 kapcsolat létrejön, de IPv4 nem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kábelről próbáltam win10-es asztali PC-mmel netre csatlakozni, de csak néhány weboldalt hozott be a böngésző, illetve más internetet igénylő alkalmazás sem indult. (Nem a routerrel van gond, mert wifiről sem működik a net ezen a gépen, ugyanakkor más eszközökkel rendesen tudok netezni.) A probléma, hogy IPv4-kapcsolat nem jön létre és próbálkoztam már statikus IP-vel, illetve különböző ipconfig és netsh parancsokkal mindenféle eredmény nélkül. Bármi egyéb ötletnek nagyon örülök és előre is köszi a válaszokat.

2017. jún. 28. 17:39
 1/5 batcave ***** válasza:

Frissítsd a drivereket, rendszergazdaként indítsd el a cmd-t és ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

2017. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én erősen vírusra vagy valami adware/spyware-re gyanakodnék (belebabrált valamit a böngésző proxy beállításaiba vagy a hosts fájlodba). Nem telepítettél fel valami crack-et pl. játékhoz? Vagy mondjuk valami adware-es vackot egy ingyenes tool-al együtt (pl. Daemon Tools-al).

1. WinKey+R -> appwiz.cpl aztán nézd meg, hogy nincs-e valami gyanús progi telepítve

2. c:\Windows\System32\drivers\etch\hosts fájlban van-e olyan sor, ami előtt nincs kettőskereszt

3. Felraksz egy másik böngészőt (pl. firefox vagy Chrom, amelyik előtte nem volt a gépeden) azzal sem jönnek be az oldalak?

2017. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, majd este tudom megpróbálni ezeket. Ha nem működne semmi, egy oprendszer újrarakás viszont segítene igaz? Mert akkor a megfelelő beállításokkal menne minden.
2017. júl. 7. 13:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott! Nagy barom vagyok, nem volt semmi gond egyébként... Lényeg a lényeg, hogy Mac filtert használok, eddig másik vevőegységgel wifiztem és ez még nem volt beengedve, hasonlóan mikor kábelre dugtam akkor se ment, mert még nem neteztem itthon ezzel kábelről. Nem is tudom miért nem jutott ez eszembe előbb, saját magam zártam le a netről :P
2017. júl. 7. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:
WPA2-nél már felesleges a mac filter, kapcsold ki a fenébe :) Adjál neki egy jó erős wifi jelszót, aztán annyi.
2017. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!