Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik wifi routert válasszam?

Melyik wifi routert válasszam?

Figyelt kérdés

Az itthoni internetünk sebessége (wifin érkezve mérve) -> 57 mbps, 7 ping, 11 up, kábelen keresztül mérve 83 mbps, 9 ping, 8 up.


Most egy szerintem nem túl jó (Telekom-os) router van beépítve, de a szórása is elég kicsi.... Ezértúgy gondoltam még egy routert beépítek.

Hogx csinálhatnék gyorsabb itnernetet, nagyobb adatátvitelt? Az itthoni internet 100 mbps-es elvileg.

Két lehetőségen gondolkodom. (Link alatta) Szerintetek melyiket vásároljam meg?



Olcsóbb: [link]


Drágább: [link]



2017. júl. 2. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kettő eléggé különböző, az archer már új generációs AC-s ami jóval nagyobb sebességet tud, viszont ahhoz a telefonnak laptopnak stb is tudnia kell. Nem gond ha nem tudja de az azt jelenti hogy nem fog tudni többet mint a mostani 57mbps.


A sima N es wifi mint az első tplink amit tud és a telekomos router is tud, annak nagyjából ez a csúcs maximuma akkor ha van a környéken több wifi ami zavarja. Egy puszta közepén ahol egy wifi nem zavar, és a csillagok is úgy állnak akkor olyan 90-100mbitet el lehet érni N-es wifin, de gondolom te nem vagy ilyen helyen. :D

2017. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Annyira nem értek a dologkhoz, de arról hallottam hogy ez a bizonyos AC egy komolyabb sávszélességre képes. Jelenleg egy iPhone 7 Plusom van. nem tudom a telefon kepes-e erre?! A leptopom pedig egy HP 2-3 eves verzio (de ha az nem képes rá nem fontos), inkább a telefonnál érdekelne a dolog.
2017. júl. 2. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha legfőképp a vezeték nélküli csatlakozást veszed figyelembe jobb ez a drágább. Több wifi szabványt és 2.4 meg 5GHz-et is támogat meg persze gyorsabb a wifi sebessége, 900MBit/s az olcsóbbé meg 300Mbit/s. Az adott sávszélességet pont kezelni tudja mind2 mivel 100Mbit/s a max amivel elvannak még és neked is akkor a neted. Igazából csak ennyi az előnye a drágábbnak, szerintem az olcsóbb is megteszi.
2017. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!