Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows 10 átvitele másik...

Windows 10 átvitele másik számítógépre? - bővebben lent az okáról

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy laptop, amin Windows 8 volt eredetileg, és azt frissítettem Windows 10-re, mikor ingyenesen lehetett élni a lehetőséggel. Nos, azóta a laptopom eléggé leamortizálódott, így vettem egy új számítógépet, rendszer nincs rajta.


A kérdésem az lenne, hogy megoldható lenne-e, hogy a laptopon használt Windows 10-et tudjam használni az új számítógépen? A laptopot visszaállítanám Windows 8-ra (azt még megtudnám oldani), és akkor az új gépre feltelepíteném a Windows 10-et, illetve hogy automatikusan aktiválni tudjon, bejelentkezek a MS fiókba. Vagy rosszul gondolom a menetét a dolgoknak?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2017. júl. 4. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lali51 ***** válasza:
Laptopon fent van a win10 bejelentkezel a Ms fiókodba, kikapcsolod a laptopot. Újgépre felrakod a win10-et bejelentkezel a Ms fiókodba, aktiválódik a Windows10.Laptopra visszarakod a Win8-at,kész.
2017. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gábor_79 ***** válasza:
Valószínű nem működne az átvitel, mert a licensz, az alaplaphoz kötődik. Jelen esetben a laptophoz.
2017. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, előre telepített, tehát OEM licencet akarsz átvinni új gépre. Ilyet hivatalosan nem lehet, az OEM licencet csak azon a számítógépen legális használni, amire először volt telepítve. Persze el tudom képzelni, hogy működik, csak elméletileg nem szabad.


A fentiek ellenére én nekiállnék, de nem számítanék arra hogy sikerül. Jó esély van rá, hogy licenc vásárlására (vagy nem jogtiszta módszerekkel történő aktiválásra) leszel kényszerülve.

2017. júl. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lali51 ***** válasza:
Müködik és legális a Microsoft oldalán is le van írva hogy kell csinálni keress rá.
2017. júl. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, időközben észrevettem - tudatosult bennem, hogy nekem egyfajta digitális licencem van, és azt nem lehet csak úgy hordozgatni gépek között, mert egy adott hardverhez kötött az a jogosultság. Mindenesetre, köszönöm szépen a válaszokat, így utólag is! :)
2017. szept. 2. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!