Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Frissen összerakott és telepít...

Frissen összerakott és telepített gépen nem lát internet elérhetőséget Mit kellene csináli? Több lent

Figyelt kérdés
Sziasztok most raktam össze egy új gépet és működik is a windows de illesztőprogramokra és internetre lenne szükségem. Raktam fel a nethez illesztőprogramot pendriveal de továbbra sem lát netet pedig be van dugva. A csatlakozónál két lámpa van a zöld folyamatpsan világít a narancssárga villog. Az előző gép ami ugyanerre a kábelre volt kötve az működött. A tálca szélén a csatlakozás jelzőnél nem sárga felkiáltó jel van hanem piros x, illetve ha bemegyek a hálózati kapcsolatokhoz akkor ott a mappa üres, emlékeim szerint itt kellene lennie egy helyi hálózatnak és egy ethernetnek, de semmi :( azt írja nem állnak rendelkezésre kapcsolatok... pedig be van dugva és a többi gépen van net, ha számít az alaplapom msi b250 pc mate és windows 10 home x64. Nincs dvd olvasóm szóval az alaplap lemezét nem tudom használni illetve az ethernet illesztőprogramját feltettem és már nem is kéri az eszközkezelőben, de az is írta telepítéskor hogy nem lát hálózati lehetőséget, már próbáltam a routert is újraindítani de az sem oldotta meg, valami ötlet? Ha valami információra szükségetek van ezzel kapcsolatban akkor kérdezzétek légyszíves.
2017. júl. 8. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik szolgáltató ? Nem pppoe kapcsolatot kellene beállítani ?
2017. júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem pppoe vel kellett az biztos, egyébként "szélmalom kábeltévé zrt"-sek vagyunk csak wifinél kellett jelszavazni meg felhasználózni de ez asztali pc szóvan a wifi nekem nem jó
2017. júl. 8. 08:07
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Ha a Hálózati kapcsolatoknál nincs semmi, akkor a driver nem volt jó.


Eszközkezelőben sárga felkiáltójeles, ismeretlen vagy egyéb LAN, Ethernet, hálózati eszköz elem biztos szerepel, ami szintén azt jelenti, hogy nincs kezelőprogram telepítve.


Mellékelt DVD-ről próbálnám, vagy az alaplapgyártó weboldaláról letölteni modellszám alapján, végső esetben a hálókártya hardverazonosítójára keresve.

[link]

2017. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Linkek lemaradtak:


MSI weboldalról a LAN driver: [link]


Intel LAN driver: [link]

2017. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lett megoldás köszönöm a segítséget.
2017. júl. 8. 19:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már csak a (0xc000007b) kódú hiba áll az utamban, már 6 órája... Szerintem lassan agyvérzést kapok...
2017. júl. 9. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!