Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elképzelhető, hogy le korlátoz...

Elképzelhető, hogy le korlátozták az internetemet így?

Figyelt kérdés
A mai hónap első napjában kaptam meg az új gépemet, programozó vagyok alap szinten, valamint videó játékokkal játszom. Letöltöttem eddig 150GB-et körülbelül, mivel a számítógépem újra lett telepítve, igen ám, de a pingem 30-ról 80 illetve 140 között ugrál, és a letöltési sebesség ugyanúgy 60MB (6MB/S), netmérő, illetve szélessávindex, és speedtesten néztem meg és mindenhol stabil 20-40 pinget írt , valamint 60MB-et, elképzelhető az ilyen "korlátozás"?

2017. júl. 12. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen korlátozás nem lesz. Az is lehet, hogy maga a játék szerver miatt nagyobb a pinged és nem nálad van a hiba. Minden esetre egy Router újraindítás nem árthat, előfordulhat, hogy utána alacsonyabb lesz a pinged. (Nekem is volt olyan, hogy régen magasabb lett a pingem játékban, de a letöltésem és feltöltésem a szokásos volt. Mondták nekem, hogy indítsam újra a routert... eléggé szkeptikusan álltam a dologhoz, mert nem gondoltam, hogy ez okozhat ilyen problémát, de az újraindítás után normális lett a pingem) :D
2017. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) mindjárt megnézem, esetleg modem restart?
2017. júl. 12. 20:44
 3/7 A kérdező kommentje:
úgy néz ki, hogy a router restart nem segített :/ ugyanúgy vagy -1ms vagy 70-90
2017. júl. 12. 20:57
 4/7 Hominida ***** válasza:
Mondd el másnak is, hogy a pingelgetés nem méri az internetsebességet és sávszélességet. Ez egy megmaradt babona, hülyeség. Akkor volt értelme, amikor egy hálózati hardvert kellett mérni vele, ma viszont a hálózati jel szoftveres feldolgozáson esik át sok-sok csomóponton. Az internet nem egyetlen vezeték, aminek a másik végén ott van a tartalom. Ne méricskéld, hanem használd. És ha már méricskélni kezded, akkor legalább 10-15 másodperces letöltési áramlást mérj, ne egy pillanatnyit.
2017. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, értem mostmár hogy a letöltési sebesség meg a feltöltési nem számít, de mi a jó istennek van 160-as pingem európai szervereken?
2017. júl. 13. 09:11
 6/7 Hominida ***** válasza:

Fordítva. A ping nem számít, mert a *tartós* le- és feltöltési sebesség az, ami jelez valamit. Pingelni legfeljebb a szolgáltatód szerverét érdemes, mert minden azon kívül levő gépet ő szólit meg az igényed szerinti sürgősséggel és feldolgozási idővel, és a ping csak a készenléti elérhetőség idejét teszteli. Ami egy ilyen hálózathasználati koncepciónál, mint amivé az internet alakult, úgyszólván haszontalanná vált. Általában senkinek nem jut eszébe, hogy a honlapokon levő százféle alkotóelem lekérése egyenként történik, amihez előtte majdnem minden esetben DNS szerverhez kell fordulni, és emiatt a DNS az internetezés leggyengébb pontjai közé kezd sorolódni. A címváltás nélküli folyamatos etöltés sebességét pedig nem egyedül a szolgáltató és az előfizetési csomag határozza meg – bár ők a reklámjaikban igyekeznek ezt elhitetni –, hanem a forrásig vezető baromi hosszú út szűkülete.


Ha te is megetted a marketingdumát a trillió gigabites internetről, akkor nyugodj meg, kamu volt, és csak használd, amid van, majd fel fogod mérni, hogy mire is elegendő. Elég buta népség az, amelyik azt várja, hogy egy egész film lejöjjön neki három perc alatt, aztán már nincs is hová tennie a rengeteg megnézetlen cuccot.


A sebességed, pontosabban a netáramlás mérésére meg használj valami olyan programot, mint a DU Meter, vagy ezernyi társa, az fogja megmutatni neked a lényeget.

2017. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kb negy. EveNem ugyanez a netem van, eddig nem csinalt ilyet
2017. júl. 15. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!