Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik a magán és...

Hogy működik a magán és nyilvános hálózat?

Figyelt kérdés

De egyébként nagyjából értem. A router az elválasztó a helyi és a nyilvános között? Nagyon leegyszerűsítve a routerbe vezető netkábelig nyilvános, amint kilép az UTP, az már magán? Tehát ha kikapcsolom a gép felderítést, akkor azért áll nyilvánosra (amit sokan fordítva értenek, azt hiszik, hogy ha nyilvános akkor már nem biztonságos) az olyan, mint ha nem is létezne a router, csak a netkábel, ami jön a padlásról, képzeletben egyből a gépbe van dugva, ezáltal egyből a nyilvánoshoz kapcsolódik, így akik a netemre csatlakoznak, nem látják.


Vagyis így a routernek csak egy átalakító és elosztó funkciója van, vagyis az a dolga, hogy elossza a netkábelt, és UTP-re alakítsa, semmi más, minden gép egyből nyilvánosra csatlakozik, megszűnik a megosztás, a felderítés, mindenki a saját gépének a rendszergazdája, vagyis a tesóm gépéhez nem lesz több közöm, mint a szomszédéhoz. Ezt azért írtam le, hogy egy hozzáértő megmondja, hogy amit kilogikáztam, még ha nem is szaknyelven, de a lényege ez.


Jöhet a magánhálózat. Itt ugye az előbb említett megosztásokat lehet beállítani, de engem még mindig más érdekel.


Ha egy iskolaihoz hasonló hálózatot szeretnék csinálni, ahol pontosan beállítom, hogy ha a húgom az ő gépén akar valamit csinálni, engedélyt kell kérnie a rendszergazdától, akkor hogyan fogjak hozzá? Ez hogy működik a telefonok és TV-nél? Arról is hozzá lehet férni, de annak a jogait hogy szabom meg?



2017. júl. 13. 05:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Nehogy úgy értsétek, hogy ahogy leírtam, én arról meg vagyok győződve. Én csak így gondolom az eddig olvasottak és tapasztalatok alapján, csak egy hozzáértő megerősítése, vagy ha rosszul tudom, akkor egy kis felvilágosítás.
2017. júl. 13. 07:03
 2/4 A kérdező kommentje:
*...felvilágosítás kell.
2017. júl. 13. 07:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Huh, úgy látszik nagy a kavar a fejedben. Megpróbálom érthetően leírni:

- Az, hogy a Windows magán, vállalati vagy nyilvános hálózatot ír, az teljességgel lényegtelen, mert csak annyit tesz, hogy épp milyen szolgáltatásokat engedélyez az adott hálózaton.

- A router címfordítást végez. Azaz, bejön a netkábel, ott kap egy publikus IP címet, ez egy hálózat. A LAN kábelein pedig lógnak a gépek, ezeknek a router oszt privát hálózati IP címet (ez egy másik hálózat), és a címfordítással összeköti a két hálózatot. A gépeb a belső hálón közvetlen elérik egymást, a netre küldött csomagokat a router át-vissza fordítja. A net felől a belső hálózat nem látszik.

- Ha a megosztást szeretnéd korlátozni, arra tudsz beállítani jelszót és akkor csak jelszóval érhető el

- Ha központilag akarod kiosztani a felhasználókat és azok jogait, ahhoz már szerver kell és Active Directory, ami viszont erős gépet igényel, valamint a Windows Server verziók igen drágák, otthonra nem fogod beüzemelni őket. Mivel a TV-k és telefonok rendszere totál más, így azokat NEM fogod tudni Active Directory-val szabályozni, csak és kizárólag a Windows gépeket.

2017. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Így már másabb, és nem is gondoltam volna, hogy ehhez külön szerver és egyebek kellenek. Így egyértelműen felejtős, de végülis alapból az lett volna, mert felesleges.


Most már a hálózatok típusai is másképpen van a fejemben.


Akkor ha nem nyitok otthoni csoportot, vagyis nincs semmilyen megosztás a gépek közt, akkor teljesen mindegy, hogy otthoni vagy nyilvános?


A nyilvános hálózat beállításainál is van olyan, hogy fájl és nyomtatómrgosztás, ez mire jó?

2017. júl. 13. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!