Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beallitani a...

Hogyan lehet beallitani a wake on lan-t, hogy mobilnetrol is ebressze a gepet?

Figyelt kérdés
Valaki el tudna reszletesen magyarazni, kulonosen a router beallitasat? Biosban mar engedelyeztem, a gepen is minden oke, plusz a router menujeben is allitgattam ezt azt, igy sajat wifirol mukodik is, viszont nekem mobilnetrol lenne fontos inkabb.

2017. júl. 13. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Does Wake-on-LAN via WAN need port forwarding?


Wake-on-LAN normally uses UDP ports 7 and 9.


The packets are sent to the special broadcast address of the LAN, so it will be received by all network-attached hosts, rather than by a specific host.


The MAC address is used to identify the particular host that should "Wake Up"


If the PC is Wake-on-LAN enabled it will be listening for packets on the above ports.


If the magic packet is coming from the internet (WAN) then any firewall must be set up to allow entry of the Wake-on-LAN signal to a specified port, which can be forwarded to the computer to be woken up


Some routers permit the packet to be broadcast to the entire LAN.


Some routers do not support this as they will not forward broadcast packets.

2017. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!