Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az oka, hogy villámcs...

Mi lehet az oka, hogy villámcsapás óta nincs internet?

Figyelt kérdés
Tesómék házától nem messze becsapott egy villám, elszállt az internetük. Hívtak szerelőt, azt állapította meg, hogy csak a routert vágta tönkre. Vettek egy új routert (TP-LINK TL-WR841N) telepítettem, de továbbra sincs net. Tesóm azt mondta, hogy akkor a szerelő kipróbálta a modemből a laptopba dugta a netkábelt és akkor volt net. Én is kipróbáltam, úgy sincs. Nem vagyok egy nagy szaki, routert már többször telepítettem, de az h közvetlen a modemből sem jön internet szerintem a modem hibája lehet. T-home van náluk amit nem ismerek, szükséges valami különösebb beállítás telekom esetében?

2017. júl. 13. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Modem-router kombinált készülék?

Újraindítást próbáltátok?

2017. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pinkpancser ***** válasza:
Alalplapon is elszállhattak a védő ellenállások. Ha tudod, próbáld ki PCI vagy USB hálókártyával!
2017. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: igen!

2.: a laptop szinte sosincs áram alatt, mert szökő évente veszik csak elő, így a villámcsapás idején sem volt.

2017. júl. 14. 06:11
 4/4 pinkpancser ***** válasza:

Ha kábellal használod a netetakkor hiába van kihúzva a tápkábel, mert a router felől is jöhet túlfeszültség! Ha viszont wifivel használod akkor a router wifi beállításait kell megnézned (ha kábellal ment a szerelőnek a net).

Egyébként a 841n az nem kombinált, hanem csak router. Modem külön kell elé.

2017. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!