Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC 500-as netről vélemények?...

UPC 500-as netről vélemények? Saját tapasztalat lent.

Figyelt kérdés
Pár napja köttettük be a UPC 500 megás netét. A tapasztalataim szerint valami miatt az 500 csak "papíron" annyi, tehát: speedtesten szépen hozza is a 490-500 as letöltést viszont torrenten, steamen és bármilyen letöltési körülmény között ugyan úgy tölt mint a 120-as tehát ilyen 12-15 mb/sec. Weboldalaknál sem jobb a helyzet sokkal lassaban tölti be őket, akadozik a youtube videó ráadásúl ez az új csilivili modem még gyengébb mint a régi. :( a kérdésem az hogy másnál is jelentkeznek ezek a gondok vagy hívjuk ki a szervizet?

2017. júl. 13. 20:03
 1/8 A kérdező kommentje:
a modemnél a wifi erősségére gondoltam.
2017. júl. 13. 20:05
 2/8 anonim ***** válasza:

A sebesség két félen múlik. Te mennyivel bírsz tölteni és téged mennyivel bírnak kiszolgálni. A steam sebessége szerintem globálisan problémás, időről időre felbukkannak ilyen panaszok Redditen (ott követem a Steam szubját így látom). A torrent sebessége nagyban függ a seederektől, még a szerveres is sok esetben csak száz megával nyomja és nem gigabites kapcsolattal. Ahogy egyéb más kiszolgáló sem feltétlen képes 500-zal küldeni a világ másik végéről. Ezek önmagában még nem problémák. Eleve nem a maximum sebességre szól a szerződés, hanem a garantáltra.


Hacsak nem volt rá nyomós okod akkor mondhatni felesleges az 500-as net. Bár nekem is az van mert ezt adták valami újonnan kötött csomaghoz, még én is azt mondom hogy jó, de a 120 is bőven jó volt, de még a 60-as is.

2017. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
eddig 120-as volt de a modem elcsesződött és azt mondták nem tudják egy az egyben cserélni de adnak 500ast új modemmel és nem is kell érte sokkal többet fizetni ezért rábólintottunk. de nem látok tényleges gyorsulást SŐT a felhasználói élmény még rosszab lett. holott speedtest.net-en jön az 500 de a gyakorlatban egy kalap trágya.
2017. júl. 13. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A speedtest mérés azért nem igazán mérvadó, mert ha budapesti vagy és egy budapesti szerverrel leméred a tesztet akkor jó hogy hozza a maximumot. De az internet nem Budapesten fizikailag hanem az egész világon bárhol. Az 500-as maximumot belföldön biztosítja a szolgáltató ha minden feltétel kedvező. Olyan pedig nincs a világon hogy te mindig mindenhonnan a maximummal töltesz, az 500-as net is csak azt jelenti hogy ezt a maximumot is akár elérheted.


Nekem is ritka hogy 30 fölé felmegy a torrent, pedig az még nincs 250 megabit sem (30*8 -> 240).

2017. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok és nyilván tisztában vagyok vele hogy nem lehet mindíg a maximummal tölteni. de az mégse járja hogy mikor elindul a letöltés megvan a 40mb/sec aztán átáll a szokásos 12-14 re és azon is marad.
2017. júl. 13. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Kábellel vagy wifivel?
2017. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kábellel. a wifiről csak annyit hogy az is sokkal gyatrább mint az előző modem pedig ezt a fehéret azzal reklámozzák hogy milyen erős megbízható...
2017. júl. 13. 21:49
 8/8 Derwer ***** válasza:

Valószínűleg az a modem router kombó az oka.

Rakd modem módba a szolgáltatói eszközt és vegyél egy izmos saját routert és akkor rendben lesz. (Pl Asus ac68u vagy méginkább az ac87u és ac88u )

2017. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!