Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináljak? Nem engedi a...

Mit csináljak? Nem engedi a Google hogy internetezzek

Figyelt kérdés
A laptopon a Google chrome ezt írja ki a www.google.com címen levő szerver nem található mert a DNS keresése nem sikerült. A DNS olyan hálózati szolgáltatás amely a a sebhely nevet lefordítja annak IP címere. Ezt a hibát leggyakrabban az internet kapcsolat hiánya vagy a rosszul konfiguralt hálózat okozza, de az is előfordul hogy egy nem válaszoló DNS szerver vagy egy tűzfala megakadályozza a Google chrome hálózati hozzáférését. Mit csináljak?

#Hdbdv
2017. júl. 17. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
add meg a 8.8.8.8-at dns kiszolgálónak!
2017. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"add meg a 8.8.8.8-at dns kiszolgálónak!"

!barom!


- Ha a szolgáltatód szarakszik, akkor mindegy milyen DNS-t adsz meg mert úgyse lesz net.

Nálunk az invitel csinálta ezt sokáig, hibajegyek-hibajegyeket követett, majd fogtam, kib/asztam őket a pi/csába, és átmentem egy normálisabb szolgáltatóhoz, azóta nincs ilyen gond.

2017. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy kell megadni es hol attól hogy nem vagyok számítógép zseni nem vagyok barom
2017. júl. 17. 15:45
 4/7 anonim válasza:
Indítsd újra a szolgáltatótól kapott modemet, ez segíthet
2017. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben kapcsolj ki/be minden hálózati eszközt (modem, router) és utána nézd meg, hogy működik-e a net. Ha nem:

Gondolom routered van. Ha a szolgáltatóé, akkor csak hívd fel őket és jelentsd be a hibát. Ha tiéd a router, akkor bizony konfigolgatni kell. Szedd elő a kézikönyvét és nézd meg, hogy lehet belépni rá (általában [link] vagy [link] a címe, amin keresztül eléred a adminisztrációs felületét). Ha bejött, a felhasználónév és jelszó nagy valószínűséggel az admin/admin lesz (ha nem, nézd meg a kézikönyvét, vagy kérdezd meg azt az embert, aki konfigurálta). Ha sikeresen beléptél, navigálj el a LAN/DHCP oldalra (vagy valami hasonló neve lesz) és ott a DNS beállításoknál állítsd be a 8.8.8.8 címet. Ha kész vagy, valsz. újra kell indítani a routert (szólni is fog ezért). Ha újraindult, zárd be a böngészőt és nyisd újra. Voilá!

2017. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hogy kell megadni es hol attól hogy nem vagyok számítógép zseni nem vagyok barom"


- De azért egy szöveget csak tudsz értelmezni.

Első fele nem is neked szólt, hanem #Ipor Sircer#-nek aki folyton hülyeségeket ír.

2017. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-os azért annyira nem baromság a 8.8.8.8 cím (ugye ez a Google egyik DNS szervere, a másik a 8.8.4.4). Anno amikor UPC-m volt néha kapott egy jó kis ddos támadást a UPC dns szervere, aztán ugyanazt s hibát kapta az ember a böngészőben, mint a kérdező. Akkor bőven elég volt a Gugli DNS-ét használni workaroundként.
2017. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!