Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Szaggat" a WI-FI, de nem...

"Szaggat" a WI-FI, de nem akárhogy. Valakinek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Egy TP-Link Archer c20i routerről van szó. Minden remekül megy, de néha van egy furcsa jelenség. Azzal kezdi, hogy a böngésző (Chrome) teljesen behal, azaz nem válaszol. Majd pár másodperc múlva a WI-FI jelerőssége 5 csíkról visszaesik 1 csíkra (tehát nem dob le). Ilyenkor semmit nem lehet csinálni. Amikor a Chrome magához tér, és valahogy visszaugrik a jelerősség, egy kis ideig még (kb fél perc) "nincs internetkapcsolat" üzenetet dob a betölteni kívánt weboldal. Van, hogy amint betölt újra lefagy és leesnek a csíkok, de van úgy, hogy utána napokig tovább megy. Őszinte fogalmam sincs mi lehet ez, de mindent próbáltam.

A legfontosabb talán, hogy eközben más eszközről (másik gép, telefon, stb.) rendesen működik a hálózat. Arra gyanakszom a géppel lehet valami.

Próbáltam többször újrarakni a hálókártyát, semmit nem segített. Átraktam a routert közelebb a géphez, semmit nem segített. Reseteltem az egész hálózatot, újrakonfiguráltam, semmit nem segített, szóval ennél többre nem vagyok képes. A Windows beépített hibajavítója természetesen nem ismeri fel a hibát, mit is vártunk tőle.


Esetleg valaki jár/járt hasonló cipőben? Mik a javaslatok?


További adatok:

OS: Win 8.1

Gép: Asus laptop

Router: TP-Link Archer c20i (3-400 Mbps)

Net: Invitel 40 megás (a többi eszközön kiválóan működik a hiba közben is, de azért leírtam).


Köszönöm!



2017. júl. 21. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A windowsnak minden beépített hiba keresője, egy olyan mint ha a süket emberhez beszélnél. Semmit nem segít az esetek 95%-ában. (Tapasztalat.)


Másik:Lefagy a böngésző vagy mi történik?


Illetve, lehet a Wifi Eszköz halt meg .Illetve haldoklik. Régi?

Lehetséges akár vírus is.

2017. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem a windows-zal az a tapasztalatom hogy ha valami nagyobb hiba lép fel, akkor több időt vesz el annak a kijavítása, mint az egésznek az újratelepítése. Én azt ajánlom, ha már nagyon zavar és már nem tudsz más megoldást, akkor telepítsd újra.
2017. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!