Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A kommentbox vagy a megosztás...

A kommentbox vagy a megosztás gomb árult el? Sütik? Vagy miképpen működik ez?

Figyelt kérdés
Egy Japán tv csatornákat összegyűjtő streaming oldalon kiválasztottam tegnap egy adott csatornát és azt néztem pár óráig. Ma az instagram feldobott egy reklámot az adott csatornával kapcsolatosan. Ez hogyan lehetséges? Mi ennek a háttere? Azt tudom, hogy pl a Facebook látja honnan érkeztem, na de én nem mentem fel a műsor után a Facebook domain egyik tartományára sem. Esetleg egy kommentbox árult el ami a streaming oldalon volt elhelyezve?

2017. júl. 21. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

ha be vagy lépve a gmail fiókoddal, vagy pontosan ahogy mondod, a social dolgok ha be vagy jelentkezve a fb-ra vagy más közösségi oldalra és ANNAK a közösségi oldalnak van valami scriptje az adott oldalon, jelent esetben a streamin oldalon akkor már is tudja mit néztél.


A sütit CSAK az a domain tudja kiolvasni aki elhelyezte, ez a böngésze alapvető biztonsági funkciója.


Tehát ha te be vagy lépve FB-on, és felmész a streaming oldalra és ott van bármilyen FB követő script, akkor tudni fogja a FB hogy te ott jártál, ás máris kapod a reklámot, ami kapcsolodik a streaming oldalhoz.



De pl. a google nem fogja tudni hol jártál, csak ha a gmail-lel is be vagy lépve, illetve be sem kell lépj, mert sütiből IP címből és egyéb dolgokból megtudhatja, de másik domain nem olvashat ki semmit egy tök más domainből elhelyezett cookiból, sütiből.



Használj anti tracking funkciót, a böngésző is tudja, vagy privát böngészést használj.


AD blokkolót.

2017. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hominida ***** válasza:
Én rákerestem a Google-lal egy rákos betegségre, másnap kaptam egy reklámot rák elleni gyógyszerről egy olyan e-mail fiókomra, amit sehol nem szoktam megadni. Ennyit a magánéletről.
2017. júl. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!