Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik népszavazó oldal? Ha...

Létezik népszavazó oldal? Ha nem is hivatalos, de technikailag működő, amit a nép használhatna?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, Észtországban már működik hivatalosan az online népszavazás ill. választás.

Az ügyfélkapu regisztrációval itthon is teljességgel megoldható volna, csak a csökött, technikai-analfabéta kormány nem szeretné.

2017. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a kérdésem, hogy van-e vagy miért nincs magyar népszavazó oldal, amit nem a kormány működtet, hanem tök olcsón viszonylag bárki működtethetné, és ez közvéleménykutatásnak is jó volna, meg nyomásgyakorlás céljából is, aztán majd egyszer lehet hogy bevezetnék, de mi az akadálya egy alternatív népszavazó rendszernek?
2017. júl. 25. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:

"mi az akadálya egy alternatív népszavazó rendszernek"

- Semmi


Tételezzük fel, hogy létrehozol egyet.

- Hitelessége?

- 0


Gondolkodj egy kicsit

2017. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"a kérdésem, hogy van-e"

Nincs.

2017. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

miért nulla? A 0-1 skálán eléggé lekorlátoztad a becsült jóslatodat. Elárulnád, hogy miért?


És mire lenne jó? Miért ez a GYK mennyire hiteles és mennyire hasznos? Egy népszavazó oldal ennél szerintem hasznosabb lenne, azért mait leírtam részletesen.

2017. júl. 25. 17:37
 6/9 anonim ***** válasza:

És azt elárulod, hogy hogyan hitelesíted a szavazókat, név/személyi igazolvány adatbázissal rendelkezel?

- Mert ennélkül nehéz lesz.


Mi van ha Én bereggelek más IP, szg-ről más adatokkal és leadok másik szavazatot?

- Na erre írtam Én hogy gondolkodj, csak úgy látom nem igazán megy.

Szerinted a kérdező biztosok miért kérnek annyi azonosítót, hogy hiteles legyen, enélkül semmit nem ér, na ezért lesz a tied 0.

2017. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szerintem ha nem hivatalos, akkor első körben lehet simán e-mail vissazigazolás, vagy 1P - 1 szavazat elven. Képzeld gondoltam rá, de nem ez a lényeg. Bármelyik elkerüli, hogy leadj végtelen vagy 1000 szavazatot valószínűleg, és miért is szórakoznál vele, ha nem tétre megy
2017. júl. 25. 20:58
 8/9 A kérdező kommentje:
a like is elterjedt, pedig nincsen hitelesítve, gondolkozz már
2017. júl. 25. 20:58
 9/9 anonim ***** válasza:

"a like is elterjedt, pedig nincsen hitelesítve, gondolkozz már"


Nincs is értelme, csak ilyen tinik és eszetlenek szórakoznak vele.


- Ha Te még csak az IP szűrésnél tartasz, akkor elég sokat kell még tanulnod, ezt egy robot bármikor megkerüli.

Egy komolyabb felméréshez, sokkal bonyolultabb rendszert kell kiépíteni.

- Van zárt rendszerű szavazónk, már regisztrálásnál komoly ellenőrzés van, és ahhoz hogy értelme és értéke legyen, ez komoly hozzáállást igényel.

>100E reggel már tudunk ilyen szavazást eladásra is termelni.


- Persze ahhoz, hogy csak szórakozz vele annak nincs semmi akadálya, hogy megvalósítsd.

Sok sikert hozzá.

2017. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!