Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrenten miért raknak fel...

Torrenten miért raknak fel sok fájlt inkább tömörítve,25-50 MB-os egységekre bontva?

Figyelt kérdés
Filmeknél a veszteségmentes tömörítéssel nem sok helyet lehet nyerni, ráadásul kitömörítve 2x annyi helyet foglal a gépen. De biztosan van valami értelmesnek hitt magyarázat rá.

2017. júl. 29. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az FTP miatt volt ilyen, ugye ott ha megszakadt a letöltés, akkor az adott fájlt elölről kellett töltened, és nem mindegy, hogy 50MB-os fájlt kell elölről kezdened, vagy mind a 6GB-ot vagy 20x. ncore-on egy ideig szabály volt, hogy ilyen formában kell felrakni, azt mondjuk én sem értettem minek. Ha nem így van, nyugodtan javítson ki a következő válaszoló.
2017. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 FTP-nél persze, logikus, (bár már ott sem annyira életszerű a jelenlegi sávszélességeknél), de pl a legújabb GoT is így van felrakva. Valaki Zip lemezen akarja hordozgatni gépek között, vagy mi a búbánat? :)
2017. júl. 29. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Régebben voltak fájlmegosztók (pl. Rapidshare meg ilyenek) amire ingyenes változatnál csak max. 50 MB-os fájlokat lehetett feltölteni. És akkor darabonként lehetett letölteni a cuccokat. Tudtommal ennyi értelme volt.


Viszont ma már a torrenteknél szerintem semmi értelme nincs, ráadásul idegesítő is.

2017. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Filmeknél tényleg nincs értelme. És valóban dupla annyi helyet foglal, egyszer azért van fent, mert a tömörített változatot seed -elned kell, másodiknak meg azért mert használni szeretnéd. Ez egyébként a nagyobb torrent oldalakon már tiltva is van, nem szabad tömörítve semmilyen media fájlt feltölteni.


Viszont ha előnyt is tudok felsorolni a tömörítés mellett. Ha megfigyeled nem egybe van tömörítve semmi, hanem több kötetbe van. Így sérülés esetén elég csak azt az egyetlen kötet letölteni megint. Ezen kívül jobban rejtve van az automatikus keresőprogramok elől, nem szűrik ki olyan könynen az illegális tartalmat. Illetve néhány rendszer allergiás, ha exe file -t töltesz fel/le csak a probléma van belőle.

2017. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!