Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milye. Internetet érdemes így...

Milye. Internetet érdemes így választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok járatos ebben, ezért kérem a segítsègetek. Ősztòl albérletben fogok lakni az egyetem miatt, de sokat kell majd utazgatnom, ahova a laptopot is magammal viszem. Az internet fontos lenne, viszont az usb modemekre köthető neteknél láttam, hogy adatmennyiségben korlátozás van. Tehát ami fontos nekem: korlátlan hordoható eszköz, amivel tudom a netet használni laptopon. Mobilnetet bòviteni, megosztani nem szeretnék. Lètezik ilyen? Egy hordozható routerre lehet így netet kötni?

Előre is köszi.



2017. júl. 31. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hova utazol laptoppal, ahol nincs wi-fi vagy kábel? És az a napod hanyad részét tölti ki?
2017. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konferenciák, továbbkèpzések. Leginkább az albérletben lenne fontos a net.
2017. júl. 31. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hordozható net kell akkor kizárólag mobil net lehetséges!

Esetleg Telenor Hello Data csomagjait nézd meg, telóról WiFi -n átosztva kiváló lehet.

2017. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja'h és sokszor problémás az albéreltbe vezetékes netet bekötni, mivel hűség idővel éri meg, de hűség időhöz a tulajdonos hozzá járulása is kell, mivel ha te nem fizetnéd, ő a kötelezett.
2017. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mentek a zöldkezek, köszi a válaszokat. Lakótársammal egyelőre szóba került a bekötés is, de az húzósabb a hűségidők miatt is. :( Korlátlan net, hordozható eszköz, pl. ami hálózati feszültségen menne, esélyünk nincs?
2017. aug. 1. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:

A hálózati feszültséges dolog, csak belső lakáson belüli azonos áramkörön működik, az csak egy lakáson/házon belüli vezeték össze kötés huzalozás nélküli kiváltására alkalmas.

Korlátlan net lehetőség van, mint írtam a telenor -nál is van ilyen csomag, vagy böngészésre van pl. Telekomnál is mobil internet. Ami 4G esetén elég jónak mondható.

A hordozható eszközzel az a gond, hogy az eszköz mihez és hogyan csatlakozik, az honnan kapja az internetet!?

Olyan ami hordozható csak a mobil szolgáltatóknál van, nekik van hozzá infrastruktúrájuk ami bárhol elérhető.

(UPC, és más szolgáltató aki ilyen hordozható netett árul az valamely mobil társasággal szerződik, és annak szolgáltatását értékesíti tovább)

2017. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is a Telenor Hello Data-t tudom ajánlani.

Én annyi hátrányt láttam az egészben, hogy csak belföldön korlátlan, külföldön (pl egy külföldi weboldal betöltése elég lassú lehet ha elfogyott a külföldi adatkereted) ugyanúgy van egy adatkeret amit feltudsz használni majd ha az elfogyott akkor 120kbyte-ra lassítják a neted de belföldön továbbra is korlátlan marad.

2017. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül módosultak a dolgok, mivel lakótársaknak is szükség van netre, így azt fogjuk beköttetni.
2017. aug. 6. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!