Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem sokára leköltözünk egy...

Nem sokára leköltözünk egy Szeged környéki tanyára. Műholdas internet kapcsolatot szeretnék. Van-e valakinek tapasztalata ebben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Hogyan lehet saját wifit, vagy ehezz hasonlót csinálni? Sajnos a városi szolgáltató vezetéke nem ér el hozzánk. MOBILNETET NEM AKAROK. A mikróhullámó wifi milyen? Amúgy a counter strike,youtube,south parkról nem akarok lemondani örökkre :((

2017. aug. 3. 12:49
 1/8 lali51 ***** válasza:
AKARJ MOBiL NETET,a telenornak 6ezerért van korlátlan.
2017. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
pont a műholdas netnél nagy a késedelem ezért nem való játékra.én is azt ajánlom amit az 1-es válaszoló(a mikrós netről nem tudok nyilatkozni.)
2017. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Minek költözöl tanyára? Általában az emberek akik tanyán laknak nem counter strike-oznak és youtubeoznak a neten.
2017. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha telenoros vagy akkor most augusztus 4-6.-ig ingyenesen kilehet próbálni a korlátlan mobil internetünket.

Szerintem próbáld ki mert elég jó.

Néha még jobb mint egyes internet szolgáltató.

2017. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A telenor 6000 Ft-os korlátlan internet sajnos csak hívásképes telefonnal vagy táblagéppel használható, modembe nem szabad betenni a kártyát. Az ÁSZF-ben ezt külön kihangsúlyozzák. Meg telefonálásra (is) kötelező használni a csomagot. Azaz kötelező vele hanghívást indítani, és bűntetik, ha valaki modembe teszi bele.

Bár nem írja, hogy nem osztható meg, de a fentiekre érdemes figyelni.


Én inkább ezt a csomag ajánlom, ez számítógépes internetezésre van:

[link]


Ha van 4G lefedettség, ennek az átlag sebessége lefedettségtől és térerőtől függően 20-100 Mbit/s lesz.

Majdnem az egész országban van 4G, jó eséllyel menne a tanyán is. Ráadásul ehhez a Telenor ingyen ad WiFi-t, így ezt sem kell venni hozzá. Mindent készen kapsz, nincs telepítési és bekötési díj.


Még egyet érdemes tudni. Online érdemes megrendelni, nem üzletben. Online megredelés esetén ugyanis 30 napos visszavételi garancia van, akkor is, ha alá írtad a 2 éves hűséget. Tehát van idő kipróbálni, és ha még sem jó (nincs elég térerő), következmények nélkül vissza lehet küldeni. Ha boltban veszed, nincs visszavételi garancia, erre figyelj oda, online rendeld meg.


A legdrágább csomag 5912 Ft 2 év hűséggel. Ez 100 Gb adatforgalmat ad, viszont korlátlan a böngészés és az E-mailezés. Az átlagos PING 15-30 ms között szokott lenni.


A 100 Gb elég nagy adatmennyiség, ésszerű használat esetén több, mint elegendő egy hónapra. Igazából még kábel vagy optikai interneten is elég tisztességes adatforgalom, ha valaki ezt eléri.


---

Egyébként volt szerencsém kipróbálni a műholdas netet.

A PING, azaz a válaszidő 700-1000 ms között ingadozott, legjobb esetben 700 ms-ot sikerült mérni. A PING-nél az a jobb, ha minél alacsonyabb az értéke, ez ugyanis a szerver válaszideje, ilyen magas PING mellet viszont az online játékok (pl. counter strike) felejtős. De ez már idegesítően magas. Még ADSL-nél jó messze a központtól is legalább 10-szer jobb PING van. :(


A sebesség elegendő volt a YouTube-ra, bár kb. fél perc volt, mire elindult egy videó, utána viszont ment folyamatosan. Ha zenéket szeretnél hallgatni, ez nem épp előny. De legalább a YouTube működik rajta.


Egy átlagos híroldal 30-60 másodperc volt, mire betöltött, ez a fenti magas PING miatt van. Illetve az első látogatáskor ilyen lassú, utána a böngésző gyorsítótára miatt már jobb a helyzet. De meglehetősen lassú.


A havidíj a legolcsóbb csomagnál 7990 Ft, és 9900 Ft a regisztrációs díj + 20.995 Ft a telepítési díj. Ehhez még venned kell egy WiFi routhert, ez további 5-6000 Ft lesz. Ezért viszont 5 Mbit/s maximális sebességet kapsz, ha 4G-n legalább 1-2-es jelerősség van, ennél akkor is legalább 4-5-ször gyorsabb lesz (a PING is sokkal jobb, még ilyen alacsony térerő esetén is). A mobilinternettel ráadásul lehet trükközni, hogy az ablakba teszed a WiFi-t, ott sokkal jobb a jelerősség. Sőt, egy lavorral akár 1-2 egységet javíthatsz, ez komoly, egy egyszerű fém lavor kell csak hozzá, és tényleg működik!!!

Lehet csunya, de hatásos, legalább 10 mbit/s-ot nyersz ezzel is, ha 1-2-es a jelerősség. Jobb jelerősségnél már nincs ekkora nyereség, 3-4-es erősséggnél nincs szükság semmi trükkre az átlag 50 Mbit/s sebességhez. :)


A műholdas internetet csak akkor ajánlom, ha más internetelérés nincs a tanyán. Jó esetben van 4G, aminek a sebessége kb. megeggyezik a kábelnettel, és YouTube, counter strike, minden megy rajta.


----

A mikrohullámú internet is függ a jelerősségtől. Ha jó a vétel (és olyansomagod van), akár 30-50 Mbit/s is lehet a sebesség.

Egy ismerősömnek van ilyen, ő is tanyán lakik. Neki 8-9 Mbit/s a sebessége és 30-40 ms a PING. Sokszor voltam nála, többször lemértem kíváncsiságból, teljesen stabilan tudja ezt a sebességet. Stabil és megbízható nála a szolgáltatás, ami egy jó pont. 4G-n viszont 50-70 Mbit/s-ot mértem nála, még mutattam is. Város szélén lakik, ezért jó volt a 4G térerő.


Ő 8000 Ft-ot viszet az optikai netre, ezért viszont teljesen korlátlan. WiFi-t nem kapott hozzá, neki kellet vennie, ez kb. 5-6000 Ft.

A mobilinternet Kb. 6-szor, 7-szer gyorsabb, 2000 Ft-al olcsóbb, ingyen adnak hozzá WiFi-t, viszont "csak" 100 Gb-ot ad. Igazából ésszerű használat mellet a 100 Gb bőven elegendő.


Előfordulhat olyan eshetőség, hogy több tanya is van a környéken, ezért ki van építve az optikai internet, viszont nincs térerő. Ha így van, akkor ezzel is jobban jársz, mint a műholdas internettel. A bekötéskor le fogják mérni a sebességet, ha nem jó, akkor nem kötik be.



---

Összegezve:

A műholdas internetet csak akkor ajánlom, ha semmilyen más internetelérés nincs a tanyán.

Ebben az esetben erős komprumisszumok árán lesz internet.

A műholdas internet egyetlen előnye, hogy valóban 100 százalékos a lefedettség. Tehát ez biztos, hogy működni fog.

A többit viszont ki lehet próbálni, a mobilinternetet online rendelés esetén 30 napig tesztelheted, a mikrohullámút pedig beszereléskor lemérik, és csak akkor kötik be, ha működik.

2017. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszadó vagyok.

Ezt elírtam: "ezért ki van építve az optikai internet", bocsi, mikrohullámút akartam írni.

Ha van egy magas pont a környéken, pl. gabonatároló, víztorony, régi kémény, stb., akár 1 Km-es körzeten belül is biztosítható a stabil mikrohullámú internetelérés.

Ha több tanya is van a környéken, szinte biztos, hogy ki van építve. Ha nagyon nem szeretnél mobilinternetet, érdemes rákérdezni a mikrohullámúra.


Több szolgáltató is van Szegeden, ha az egyik nem érető el, a másik még mindig működhet:

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ppegazus válasza:
nem youtube-ozik aki tanyán lakik? mert aki tanyán lakik az csak kapáljon? én városba nőttem fel, de most költözünk tanyára az ilyen IQ stoppoktól minél távolabb ha lehet :'D a telenoros mobilnet a 100 plusz 100 gigával elmenne de nem olyan gyors az , pl. netflixet meg youtube-ot napközbe mi nem tudunk használni annyira lassú, és olyan esetben bizony kevés egy hónapra ha mondjuk psezel is és van ps plusszod , mer akkor az a havi 2-3 játékot van hogy éppen kifutja a 200 giga, tudom késett a válaszom potom 3 évet ,de annak még hasznos lehet akinek feldobja mostanába is ,most már 6500 az ára a legnagyobb csomagnak
2020. ápr. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szamomra hasznos az itt elhangzo valaszok. Koszonom!
2022. máj. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!