Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kínából rendelés esetén...

Kínából rendelés esetén elkerülhető a vám fizetés?

Figyelt kérdés

Szeretnék külföldről cosplay ruhát rendelni. 35 euróba kerül, és ahogy nézem 22 a vámhatár. NA most megtudom oldani az eladóval, hogy 22-t írjon rá. A vámolás folyamatán nem hinném, hogy fennakadna, illetve egy egyszerű „Cp”-ről van szó, tehát ránézésre se hiszem, hogy kitűnne. Ez lenne az egyik problémám. A másik szintén hasonló kérdés, rendelnék egy katana másolatot, az viszont már 65 euró. Szintén a fenti problémába ütköztem.

Illetve, még ha nem is vámolnak meg valamit, „csak” a 27%-kos terhet, akkor is levon a posta 2500 Ft értékű díjat?



#vásárlás #Kína #cosplay #vám #kínából rendelés. áfa összeg #cosplay rendelés #cosplay vásárlás
2017. aug. 8. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem fogja megmondani neked, biztosra. Sokan próbáltak az árral trükközni és nem jött be. Elkérik a PayPal utalás igazolását és már buktad is. Sajna a külföldi "ócco" árunál bele kell kalkulálni a VÁM-ot is. ennyi.

Vagy szerencséd lesz vagy nem. A posta csak akkor von ha VÁM vagy ÁFA fizetési kötelezettséged keletkezik.

2017. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor a nagyobb értékű terméknél nem fogom átíratni, ott amúgy is jobban látszik.

Viszont, nem tudom elékpzelni: Be jön az űrú Hazánkba, szét szelektálják érték szerint, majd MINDEN - a törvényben foglalt határ - fölötti terméket vám alá veszik?

Vagy itt is vannak kihagyások?

2017. aug. 8. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt az tudná megmondani aki ilyen helyen dolgozik. Nyilván nem 100%-os a rendszer de sajnos működik.
2017. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ér semmit hogy mit írnak rá, a vámon tisztában vannak vele hogy a kínaiak így trükköznek vele (hamis árat írnak rá, áfahatár alatti árat írnak rá, ajándékként címezik).


Mivel minden csomagot legalább átvilágítanak, elég ránézésre (tapasztalat) megmondani hogy az meghaladhatja az áfafizetési határt és akkor bekérik a számlát. Ott nincs mit hazudni vele. Elektronikai eszközöknél a legnagyobb az esély hogy megfogják, mert nehéz egy telefonra azt mondani hogy az nincs 5-6 ezer forint sem. Egy ruhánál már kisebb az esélye.


Katana és egyéb fegyver már eleve más elbírálás alá esik, meg kell nézni hogy egyáltalán behozható-e az országba. Ha nem, a vámon túl sem fog jutni.

2017. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindig ki kell a postának a sarcot fizetni. De a vámon nagyon ritkán foglalkoznak ilyesmikkel. A cosplay ruha valószínű átcsúszik. A vámon csakis az értékes dolgokra utaznak, telefon, tablet, és bármi ami azonnal látszódik, hogy az értékes. Több millió csomag érkezik, nincs idő pepecselni azon, hogy na most ez a kard tényleg ennyi volt vagy több. De egy telefon és társai azonnal tudni lehet, hogy nem 5000ft volt.
2017. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Vám és ÁFA nem ugyanaz.


2017-ben frissített cikk:

[link]

2017. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Utolsó válaszoló: Köszönöm a linket, de ezekkel én is tisztában voltam, én az a fajta kérdező vagyok, aki először utána néz a dolgoknak, így az sem újdonság számomra, hogy a vám és az áfa két külön dolog, illetve hogy ár alapján vannak a besorolások.


Itt a kérdés arra irányult, hogy a fenti módon kijátszható -e a rendszer, amire a szükséges választ megkaptam.


Még egyszer köszönöm mindenkinek, ment a pacsi!


További szép napot!

2017. aug. 12. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!