Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kezeli a vatera a nem...

Hogyan kezeli a vatera a nem becsületes hirdetők és vásárlók eseteit?

Figyelt kérdés

Nem vaterázom, nem is akarok. Viszont érdekelne, a rendszer mennyire és hogyan van felkészítve az olyan esetekre, amikor pl. az eladó előre fizettet, de végül nem ad érte semmit. Vagy, amikor a vevő kézhez kapja az árut, de utána fizetés nélkül eltűnik.

Bizonyítani a legtöbb esetben nem lehet semmit.


Nyilván nem kell előre fizetni semmit, ez egy dolog.


Az esetleges csalások kiküszöbölésére, leleplezésére mennyire és hogyan van felkészítve a weboldal?


2017. aug. 25. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendőrségi megkeresésre kiadja a csaló adatait, és tiltja

a hozzáférését. Kb ennyit tehet, aztán mossa kezeit, mert

ő csak egy ártatlan közvetítő :)

2017. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Amarok Tonrar ***** válasza:
Ahogy az első írta, a vatera is csak egy felület az adás-vételhez. A károsult tehet feljelentést és ha a rendőrség foglalkozik vele, a vatera megadja az elérhetőségeket nekik.
2017. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az eladó előre fizet??? Milyen alternatív oldalt ismersz te? Eladsz és fizetsz nekem, hogy ne vegyem át a terméked! Oké :DDDDDDD


Egy kicsit el vagy tévedve...az eladó előreutalás után postáz.A banki utalások hivatalosan elismert bizonyíték, melyben az utalás tárgya is utal, ha beírják azt, ezért ilyesmivel nem élnek vissza-ostobaság lenne.


A vevő utánvéttel veszi át a csomagot, amit kifizetés után-a postásnak, nyithatja ki.Gond esetén vagy megbeszélni próbálja az eladóval vagy jogi úton.


Az oldal adatokat szolgáltat ki csalás esetén a hatóságnak, ennyit tehet.

2017. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok eltévedve, mert már többektől hallottam, hogy előre fizettek, ami sokszor működött, de aztán lett egy esetük, amikor nem kaptak semmit, és olyan ügyes volt az eladó, hogy megtalálni se lehetett.


Tehát gyakorlatilag semmit nem tesz a weboldal, értem.

A hatóságok foglalkoznak egyáltalán ilyen bejelentéssel? Volt rá egyáltalán példa valaha?

2017. aug. 25. 20:40
 5/5 anc ***** válasza:
Nem sokáig lehet a vaterán büntetlenül garázdálkodni, mert az értékelésekből hamar kiderül, ha valaki gázos, és akkor őt kitiltják. Amúgy 100.000 Ft-ig vállalnak kártérítést a vevőknek, szóval foglalkoznak a felhasználók biztonságával: [link]
2017. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!