Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet egy upc-s internetet...

Lehet egy upc-s internetet két bejövő koaxon két routerrel használni?

Figyelt kérdés
Van egy lakásunk, ami két emeletes. az első emeleten jön be a koax most. Azt szeretnénk visszavezetni a falon kívülre és a 2. emeleten újra be a szobába (mert a mennyezetet nem fúrhatjuk át). Ezt meg lehet csinálni?

2017. aug. 25. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Egy internet-előfizetés - egy végpont (router).

Vagy megversenyezteted a routereket melyik jelentkezzen be? :)

2017. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:D nem vagyok túl jártas a témában:D akkor sajnos új előfizetés kell.
2017. aug. 25. 23:05
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ne dőlj be neki.

A UPC eszköz hátulján van egy KOAX csatlakozó.

Az ide csatlakozó kábelt hagyd változatlanul.

Az elmenő oldal a sárga színű aljzat. Ha a te készülékeden csak egy aljzat van, akkor kell venned egy routert az elosztáshoz.

Ha a UPC eszközön több sárga aljzat van (2-es jelű), akkor onnan mehetsz tovább a másik emeletre ethernet kábellel.


[link]


Kérdezz nyugodtan a továbbiakért.

Esetleg a UPC eszköz adatai jól jönnének. Típus, modell azonosító.

Vagy fotó.

2017. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Az is megoldás ha a szolgáltatónál kéred hogy cseréljék le WIFI-s modellre a modemet, ha a számítógépe(i)d WIFi képes(ek). Sőt, megkockázatom hogy a kábel árán kijön egy olcsóbb wifi kártya a gépbe.
2017. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pont a vezetékes internet miatt akartam. A upc-s router a connect box, amit reklámoznak is.
2017. aug. 25. 23:20
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor csak az lenne a kérdésem, hogy ha nagyon hosszú az Ethernet kábel, a jel nem romlik túlságosan?
2017. aug. 25. 23:21
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

#1-esként, #3-asnak is:

Eszembe sem jutott volna a leírás alapján amelyben két router volt említve. Végpontot említettem nem klienst :)

Routerből elosztáshoz nem kell kell további router, elég a switch (ha a routernak nincs több pontja) ha nem jó a wifi és mindenképpel kábel kell.

2017. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Abban benne van a router is. Nem romlik azon a távolságon amire neked kell.
2017. aug. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és egy 15 méteres kábel bőven elég lenne, de talán még egy 10 m-es is. Már tényleg csak az a kérdésem, romlik-e valamennyire a válaszidő? (igen, kitaláltátok, online játék:DD)
2017. aug. 25. 23:56
 10/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek zöldecske ment
2017. aug. 25. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!