Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek ha túl vannak...

Mit tehetek ha túl vannak terhelve a 2,4GHz-s csatornák?

Figyelt kérdés

Egy 4 emeletes házban élek, emeletenként 2 lakással, mindegyik lakásban van wifis router és sajnos olyan nagy az interferencia, hogy a vezeték nélküli hálózat adatforgalma kb a negyede annak amit kábelen el lehet érni...

Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg javítani a helyzeten anélkül hogy 5GHz-s routert kellene vennem ?

Sajnos az általam használt laptop már eléggé öregecske és nem képes az 5GHzs hálózatokra csatlakozni.



2017. aug. 27. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg melyik csatorna van a legkisebb terhelésen és válaszd ki azt. Ha androidos a telefonod akkor itt van app hozzá [link]
2017. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! De sajnos ez nem segít. Eddig akkor volt a legjobb a sebességem ha automatán hagytam a router csatorna választását. Windowsos telefonom van, egy nagyon hasonló alkalmazással én is próbáltam megtalálni az ideális csatornát, de amennyi wifis hálózat van nem igazán volt olyan ami szabad lett volna, arról nem is beszélve, hogy a többi router is automatán választ csatornát és így folyamatosan változott az "ideális csatorna".

Sajnos egyre inkább úgy fest a dolog hogy vennem kell egy 5 GHz-s AP-t és egy rakás usb-s 5GHz-t tudó wifi vevőegységet... :(

2017. aug. 28. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!