Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet e bridge módban a...

Lehet e bridge módban a router, ha csak ez az egy van?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdésem háttere annyi, hogy egy játékban open nat type helyett, strict nat-om van, ahhoz, hogy ezt megoldjam dmz hosting-ot kellene használnom. Na most a baj az, hogy nincs ilyen beállítás a router-em settings oldalán. Erre azt olvastam, hogy hívjam fel az internetszolgáltatót és kérjem meg,hogy rakják át bridge módba, viszont azt olvastam, hogy ehhez 2 router kell, mert így a bridge módos csak modem lesz. Kell -e nekem akkor egy új router, vagy elég ha csak ez az egy van? Plusz örülnék ha valaki elmagyarázná, hogy pontosan mi is az a bridge mód.
2017. szept. 5. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

uh. volt életedben egy pont, amikor valahol, valamit félreolvastál és arra építetted ezt a tudásodat.

dmz-nek ehhez semmi köze, bridge-nek ehhez semmi köze, esetleg szolgáltatós router akadályozhatja, de nem szokták, ami több, mint valószínű, az driver/tűzfal beállítás. windowsban van beépített tűzfal, azt kapcsold ki, vagy engedd át rajta a programot, port forwardingot kapcsold be, dhcp ossza az ip-t (ha nem megy, mac címhez rendelj ip-t és azt forwardingold), utána mennie kell.

2017. szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértetted a dolgot. Akkor kellene bridge módba tenni a routert, ha a szolgáltató modeme mellett nektek lenne egy plusz router, és arra lenne kötve a géped. Ha nincs plusz routered, akkor nincs szükség semmi féle bridge módra.

Amúgy le merem fogadni, hogy Ubisoft játékról van szó. Konkrétan talán a Crew-ról, vagy a For Honorról. Az Ubi sosem állt a helyzet magaslatán ilyen téren, velem is ez volt. Sajnos a neten található segítségek semmit sem értek, jobban jársz, ha bele sem kezdessz a port nyitásokba és társaiba. Az egyetlen dolog ami nekem működött (ami hosszú távon nálunk nem fenntartható), hogy a saját routerünk helyett a szolgáltató modemébe csatlakoztattam a gépemet. Azóta vettünk egy új routert, és ezzel már jó. Szóval lutri. Amit az első válaszoló írt, azt meg lehet próbálni, de valszeg nem segít majd.

2017. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, megpróbálom amit az első válaszoló írt. Egyébként a Rainbow 6 siege-ről van szó és köszönöm szépen a válaszokat.
2017. szept. 5. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!