Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek 500-as...

Milyen routert vegyek 500-as nethez?

Figyelt kérdés

Kicsit erősebb netet köttettem be a kamasz gyereknek, eddig 100-as volt, most 500-as lett (DIGI), az előzőnél nyilván jobb. A szerelő annyit mondott, hogy a jelenlegi routerem csak 100-at bír továbbra is, így legalább egy gigásat vegyek, de annyira nem folytunk bele. Meglepetésnek is akarom, eddig nem tűnt fel neki, lévén maradt ugyanolyan a sebessége, a bejövő kábeleknél meg nem matat, ezért nem kérdem őt milyet vegyek, rendelném online, így ott sem tudok kérdezni. Ezeket néztem, amennyire értelmezni bírtam a leírt szöveget technikai analfatbéta anyukaként. Jók ezek? Ezekkel már menne rendesen az 500-as net? És ha igen, melyiket ajánlaná, aki azért valamelyest konyít is hozzá? Megköszönöm, ha szánnak rá pár percet, hogy segítsenek nekem. Amikről szó van: [link]

és : [link]



#router #adatátviteli-sebesség
2017. szept. 7. 10:17
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Hát az első az az úgy nevezett elmegy kategória. De csak akkor tudja a 500 megát, ha vezetékesen csatlakozik hozzá a számítógép. Tehát Wi-Fi -n nem.

Viszont az Emag -on most brutálisan túl van árazva ez a típus.

Javaslok másik boltot: [link]


Ha Wi-Fi -n keresztül is el akarják érni az 500 Mbps -ot. Oda komolyabb AC -s router kell, amik 20 eft fölött kezdődnek. Pl: [link]

2017. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm a segítséget! Igen, wi-fin is el szeretnénk érni az 500-at. A lakás nem nagy, az nem szempont (60 nm) egy asztali gépet (gyereké)egy laptopot és egy tabletet használunk rendszeresen, ebből kettő ASUS. Valahogy sejtettem, hogy nem úszom meg ennyivel. Köszönöm mégegyszer, akkor megrendelem ezt a linkelt ASUS-t, márka-ügyileg is jobban húzott errefelé a szívem. Az ajánlott másik boltért is nagyon hálás vagyok, mégegyszer köszönöm a választ, sokat segített, képes lettem volna berendelni valamit, ami túlárazott és alkalmatlan technakilag is, hiába, ez van, ha nem ért hozzá az ember.
2017. szept. 7. 10:53
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Mondjuk azt azért még nem árt hozzáfűznöm, hogy kliens oldalon is tudnia kell a hardvereknek az AC -t. Tehát olyan tablet, telefon, vagy laptop, amibe csak N -es Wi-Fi kártya van, az nem fog AC -vel menni csak N sebességgel, aminek a gyakorlati maximuma olyan 150 Mega körül van.
2017. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ateistaként is azt kell mondjam, a Jóisten is nekem küldött, köszönöm ezt a sok segítséget. A laptop az enyém, a tablet össznépi, de ezeknél elég már a 100-as net is, mert én max. filmeket nézek, böngészgetek és dolgozom rajta, arra ippeg elég volt az eddigi adatátvitel is. A kölöknek van karácsony óta komolyabb gépe, amit folyamatosan, rendelkezésére álló anyagi erőforrásai függvényében (zsebpénz, ajándék, ecetera) fejleszt. Ergo elég lesz, ha az ő gépén ez elérhető rendesen, akkor ott figyelni kell erre is és ha nem megfelelő (bár gyanítom az), akkor még ott fejleszteni. Én beértem az eddigiekkel is, nem gond, ha nálam marad a "lusta" net, a kamaszom játszik számtalan dologgal, neki szántam ezt az egészet. Köszönöm ezt az információt is, rögzítek mindent, meg gondolom a fiam is tudni fogja mi kell majd, csak előszőr azt szerettem volna, hogy a net, ha már erősebb lett, elérhető/élvezhető legyen. Ha bármi egyéb hasznos információd van, avagy eszedve jut még bármi evvel kapcsolatban, ne tartsd magadban kérlek, nagyon hasznos minden. Örök hála!
2017. szept. 7. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!