Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet szervert készíteni?

Hogyan lehet szervert készíteni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet asztali géppel olyan szervert készíteni ami megfelel egy webtárhelynek?

És hogyan lehet hozzá domain nevet készíteni?


Egyszóval hogyan lehetek és a saját weblapom "szolgáltatója"?

Tudom hogy nem nagyon éri meg,de azert kipróbálnám.



2017. szept. 17. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen alapokon? Win, Unix, Linux?
2017. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fix IP?

Ha nincs, akkor DDNS is kell.

Arról nem beszélve, hogy sok ütközés lesz még pl a szolgáltatóddal is, pl a levél kimneenettel is mivel tiltva van többnyire a kimenő portja, és igen korlátozott.

2017. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 én nem is értem hogy mi van most ezekkel a port dolgokkal. Érdekes módon telenor mobilnetem keresztül simán tudok levelet küldeni. Vagy tmobile-on, már nem emlékszem.
2017. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 25-s portot vagy tiltják, vagy szűrik/korlátozzák a spam miatt, kb ennyi a lényeg, aki üzemeltet szervert az tudja miről van szó.
2017. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

idézet:

"Mivel a legtöbb hazai internetszolgáltató tiltja a 25-ös port használatát (ezen a porton keresztül lehet titkosítatlan kapcsolaton keresztül leveleket küldeni)"

Titkosítotthoz pedig SSL-kell.

Így aztán a levélküldés egy otthoni szerverről/domainről szinte lehetetlen, a DDNS-nél pedig ez már a fizető kategóriába esik.

Szóval lehet épp otthonról is üzemeltetni szervert de van pár kompromisszum.

Mivel a kérdezőnek f/ingja sincs az egészről így max egy zombigépet fog létrehozni.

2017. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Üzemeltetek szervert, csak azt nem értem, hogy hogy lehet hogy egy sima mobilnetes előfizetésnél meg nem korlátozzák. Ennyi.
2017. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
pl ha filezillávan csinalok egy ftp szeevert, arra ra lehet csatlakozni,fel és le lehet róla tölteni.ez így olyan mint egy webtárhely.ehhez lehet valakogy domain nevet készíteni,vagy meg lehet nyitni a html fileokat böngészőben?
2017. szept. 17. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:

"#4 Üzemeltetek szervert, csak azt nem értem, hogy hogy lehet hogy egy sima mobilnetes előfizetésnél meg nem korlátozzák. Ennyi."


Küldjél már ki 20 000 levelet a 25-s porton!

- SMTP szerver: mail.telenor.hu

- SMTP port: 25

vagy a mail.t-online.hu-ról

Aztán nézd meg mi történik.

Én kipróbáltam.


----------


"pl ha filezillávan csinalok egy ftp..."


Ne keverd az ftp-t a http-vel, nagyon nem egy.

File Transfer Protocol

HyperText Transfer Protocol

Épp megoldható lehetne de ez nem a Te műfajod, és nem ilyen egyszerű.

2017. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!