Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ncore-osok vagy bárhonnan...

Ncore-osok vagy bárhonnan máshonnan letöltők, akik értetek a seed-elés lényegéhez, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ncore-on már 7 éve vagyok Tag, mégis most akadt egy problémám a kitiltással, mert nem töltöm vissza a torrenteket. Nem nem akarom, hanem egyszerűen nem megy fel. Wifin van a laptop mióta használom, nem volt baj, annyi igaz, hogy most talán gyengébb a jel. Viszont úgy tudom vagy vissza töltöm, vagy 1 hétnek el kell telnie a torrentben, utána törölhetem. Ha le telt az 1 hét én szoktam is, régen is, ha nem töltötte vissza akkor is, s nem volt bajom belőle. Tudnátok segíteni mit rontok el? Mert egyébként nem igazán értek hozzá.

Annyit próbáltam ki, le töltöttem a jelenleg "legseedeltebb" torrenteket de nem tölti vissza őket.


2017. szept. 23. 13:27
 1/3 Dongaben ***** válasza:
Letölteni tudsz, de fel nem? Nincs nyitva a kliensnek port a routeren, vagy tűzfalon. A torrent-kliensekben általában van valamilyen "teszt" lehetőség ennek vizsgálatára. Milyen kliens?
2017. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Két lényeges dolog amit 7 év alatt nem sajátítottál el:

- nem olvasod el a szabályzatot

- nem vagy tisztában az oldal működésével


Ha elolvasod a szabályzatot, leírják érthetően és magyarul mit kell csinálnod. Ha nem érted, az Aktivitás menüben külön számmal és színkóddal jelölik hogy mikor teljesítetted a kötelezettséget. Nem neked kell kitalálni meg következtetni, hanem elolvasni és betartani.


A legtöbb seederrel rendelkező torrent letöltése azért értelmetlen, mert ha csak feltöltő van akkor eleve nem tudsz kinek majd feltölteni - és ezt te is látod, de azt hiszed hiba. Nem, ez így normális. A seed idő lenne még lehetőség amihez teljesen mindegy hogy melyik torrentet töltöd le, csak te egyszerűen nem maradsz elég ideig seedben ezek szerint.


Technikai oldalról a leggyakoribb kezdő hiba: bármilyen módosítást végzel el a torrenten így a seedelés megáll hibával. Viszont nem ellenőrzöd ezt a kliensben vagy az oldalon hogy az stoppolva van. A másik leggyakoribb hiba hogy várósorba kerül a torrent és te szintén nem észleled vagy tudod hogy a beállításokban meg kell emelni az egszerre futtatható torrentek számát. Minden várakozó torrent egyenlő azzal mintha le lenne stoppolva. Megint felhasználói hiba, hogy ezt nem ellenőrzöd a weboldalon ahol világosan leírja az Aktivitás menüben, hogy le lett stoppolva.


A harmadik lehetőség hogy eddig sem töltöttél vissza semmit (vagy eleget) de mindig a havi HnR-limit alatt maradtál így nem büntettek. Most viszont már meghaladod a limitet és még mindig nem töltesz vissza normálisan, de már büntetik.

2017. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első és a második hozzászóló is leírta a lényeget. Ha neked ez kivitelezhetetlen, akkor fizess és legyél prémium tag.
2017. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!