Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem biztonságos, ezt írta ki...

Nem biztonságos, ezt írta ki az oldal, ellophattak valamit?

Figyelt kérdés

Rajta voltam egy társkeresőn, de kb 1 hét múlva letöröltem magam már az egészről.

Mikor a törlés véglegesítésénél láttam, elkérte az oldal újra a jelszavam, hogy megerősítsem a törlést. Csak azután tűnt fel, hogy a Chrome a bal felső saroknál ahol szokta írni hogy "biztonságos, védett" stb, feketével írja, hogy "nem biztonságos".

De csak azután vettem észre, hogy MÁR beírtam a jelszót, és véglegesítettem a törlést. Le is töröltem magam az oldalról. Utána megnéztem, utánanéztem a dolognak, és írja, hogy "ne adja meg a jelszavát, semmilyen bizalmas adatot, mert a támadók, oldal ellophatja". Most ez komoly? Nem ilyen vírusos vagy gagyi társkeresőn voltam. A nevét szerintem nem írom le. De ez a "nem biztonságos" dolog amire figyelmeztet a chrome ez valós lehet? Nyilván az oldal adminjai legalábbis szerintem nem valószínű hogy pont az én adatommal vagy kicsillagozott jelszómmal foglalkozhatnának, de tényleg lehet ilyen? Ha figyelmeztet a chrome, és beírom a jelszavam, valaki megnézheti hogy mi volt az, és ellophatja? o.O

Ideje a többi oldalon jelszót cserélnem...? Már ha persze máshol is ez lett volna.


2017. szept. 24. 02:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a böngészők új rémisztgetése ha bejelentkezel valahol és az nem HTTPS -el, azaz titkosított adatkapcsolaton keresztül történik, hanem hagyományos HTTP -vel.
2017. szept. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szóval csak rémisztgetés, nem kell komolyan venni?

Mert olyat nekem is csinált már a Win10, hogy letöltök valami RPG makeres játékot, megnyitom, és azonnal ezer helyen kiírja hogy nem biztonságos, karanténba kéne tenni, csak saját felelősségre futtassam. Miközben az égvilágon semmi baj nincs vele. Ez kb ilyen a böngészőkkel is?

2017. szept. 24. 14:46
 3/3 anonim válasza:
Igen, hasonló ahhoz amit leírtál, nem kell félj.
2017. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!