Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sűrgős segítség kellene...

KoRn III kérdése:

Sűrgős segítség kellene "Internetbeállítás" témakörben, laptopon. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy laptopot, (Packard Bell Easynote TK81) típust. Windows 7 ultimate 64bit rendszer van rajta, és egy (SMC wbr14t-g) <- routerhez szeretnék csatlakozni.


A probléma a következő:

A win7 tálcáján már a wifi jele is hibát jelöl, a rublikákon van egy sárga felkiáltójel. Mikor próbálok csatlakozni a saját wifi hálózatunkra (WPA2-psk biztonság, 802.11g rádió típusa) akkor a csatlakozás sikertelen lesz, és azt írja ki, hogy korlátozott hozzáférés, felül pedig a jelenlegi állapot résznél az áll, hogy "Nem azonosított hálózat, nincs hálózati hozzáférés" .

A gépemben 3 hálózati kártya van, azt hiszem a wifire az elsőt használja a gép:


Broadcom 802.11n hálózati adapter

Broadcom netlink (TM) Gigabit Ethernet

Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter #2


Minden illesztőprogram megfelelő, a gép hibátlan. A másik dolog amit nem értek, hogy barátnőmnél simán tudtam csatlakozni a wifire 10 másodperc alatt. (TP-link) Az itthoni hálózatra képtelen vagyok.


Az összes youtube videót, google leírást mindent végigpróbáltam már és semmi nem segített. Mit tudnék csinálni?


Még néhány információ:

Saját hálózatunkra jobb klikk, állapot után:


IPv4-kapcsolat: Nincs hálózati hozzáférés

IPv6-kapcsolat: Nincs hálózati hozzáférés

Kapcsolat állapota: Engedélyezve

Sebesség: 54,0 Mbps


Alatta a forgalom fülnél értelem szerűen nincs fogadott érték.


Startmenü - vezérlőpult - hálózat és internet - Hálózati és megosztási központon belül:


Van az ábra fent, Az én számítógépem és az első állomás között már ott a sárga felkiáltójel, Az első állomás neve pedig "Nem azonosított hálózat" , ebből pedig az utolsó állomásra piros X mutat, utolsó állomás neve "Internet"


Ezek alatt, az aktív hálózatok megtekintésénél:

Nem azonosított hálózat, nyilvános hálózat és egy pad képe van ott. Mellette: Hozzáférés típusa: Nincs hálózati hozzáférés.


Remélem elég részletes leírást tudtam adni a problémámról, ha bármiről kell még, kérj és írok! Nagyon megköszönném ha végre megoldódna ez a probléma...



2017. szept. 27. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A telefonoddal esetleg tudnál csatlakozni a wifire és netezni is tudtál?

Broadcom 802.11n hálózati adapter(Ez a wifi adapter)


Broadcom netlink (TM) Gigabit Ethernet(Ez pedig csak az ethernet kábellel való összekötetéskor használja)


Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter #2

(Ez pedig a windows virtuális adaptere illesztő program stb...


A gépeddel rá tudtál csatlakozni nem?

Csak az volt probléma, hogy nem volt internet?

Esetleg lehet valami a routerrel.

Ird be böngészőbe.

192.168.1.1 vagy 192.168.0.1

felhasznalo nev: admin

jelszo: admin

Ha nem változtattad meg.

Wireless beállításnál

Wireless -> Radio settings

ott lesz olyan: b vagy g vagy n


Probáld át állítani b-re vagy g-re vagy n-re ha lehet.

Próbáld végig.


Ha egyik sem vált be akkor állisd vissza szépen 11 bgn mixed-re vagy ami az alap beállítás volt.

2017. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ! A problémát végül egy ismerősöm megoldotta. Azt vettem le belőle, hogy valamiért a router le volt kódolva (mivel használtan vettem), és nem engedett egy új készüléket (esetünkben az új laptopom) csatlakozni a hálózatra. Ezért reseteltük a routert, majd a modemet és a routert is kihúztuk hogy újra induljon a rendszer, végül bejött az internet mindenhol.


Ezt a kérdést nem fogom törölni, hátha valaki más is ezzel a gonddal küzd!


Egyébként a házban mobilról és egy asztali számítógépről is tudtam csatlakozni amíg a laptoppal nem. És igen, jel volt csak net nem.

2017. szept. 27. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!