Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » USB-modemes (telefonhálózatos)...

USB-modemes (telefonhálózatos) internet megosztása wi-fi routerrel?

Figyelt kérdés

A laptopom egy USB modemen keresztül csatlakozik az internethez, és ezt a kapcsolatot szeretném megosztani egy TP-LINK-es routerrel. Ilyenkor a beállítások milyen módon változnak? Ethernet kapcsolat esetében már állítottam be routert, de az teljesen más dolog. Ebben az esetben hogyan tudom konfigurálni a routert, hogy az az USB-modemes internetet ossza meg?

(Hotspot programok nem váltak be, nekem pedig van egy használatlan routerem otthon, ezért gondoltam erre.)



2017. okt. 4. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal egy usb-s 3g/4g router kell hozzá, attól hogy van usb port a routeren nem biztos hogy tudja is.
2017. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tehát a laptopon akarod megosztani a netet wifin keresztül és ahhoz akarsz kapcsolódni a routerrel. Van olyan router, ami tud bridge módban működni, nézd meg a tiéd felhasználói kézikönyvét, hogy tud-e ilyet.

...de azért ez eléggé értelmetlen lenne. A gépeden közvetlenül is meg tudod osztani a netet (Windows tudja, nem kell third-party cucc).

Lenne még az a lehetőség, hogy az USB modemet belenyomod a router USB portjába, de a működés kétséges. Talán ha felraksz valami custom firmware-t a routerre.

Az én személyes javaslatom az, hogy vegyél egy 4G képes routert és rakd át bele a SIM-et az USB modemből.

2017. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem egészen így gondoltam.

Modemes net esetében ugye a netkábel van bedugva a gépbe. De most nem kábelen kapja, hanem egy USB modemen keresztül, így arra gondoltam, hogy esetleg netkábellel meg lehetne oldani. Mármint netkábellel összekötném a laptopot és a routert, és valahogy így.

2017. okt. 4. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgyis tovább lehet osztani a router felé, ugyanazzal a Windows internet megosztással.

Ebben az esetben viszont vagy a router WAN portjába dugod a kábelt, vagy a LAN1-be, de akkor lődd le a routeren a DHCP-t és állíts be neki fix helyi IP-t.

2017. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
...de mondom: tök felesleges. A gépen megosztod a netet oszt' sanyi. felesleges még egy külön Wifi AP-t beállítani.
2017. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2017. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján gondoltam, csak ez a cikk már 10 éves. Nekem nincs ad-hoc opció a gépemen, már néztem, próbáltam osztani hosted network-kel, de csak csatlakozott, netet nem kapott a készülék. Azt talán fontos megjegyeznem, hogy nem csak számítógép felé akarom megosztani, hanem telefonra is. Ki lett próbálva az mHotspot, Connectify és minden hasonló, de nem működnek, ugyanaz a gond, csatlakozik, de nincs internetelérés. Egyedül a Connectify osztja meg úgy, hogy az adja a netet is, de ez a szoftver meg rohadt instabil, az egyik ismerősöm rácsatlakozik a Samsung tabletjével, és mindkettőnket ledob a kapcsolatról. De ha a gépével csatlakozik, akkor nem. Szóval, elég gebaszos a helyzet, ezért gondoltam, hogy a router az nem kényeskedne, arra tudna csatlakozni mindenki, minden eszközön.

2017. okt. 4. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgylátom, hogy Windows 7 után kiszedte a szemét Microsoft a wireless ad-hoc network létrehozása opciót. Marad a parancssor:

[link]

2017. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(egyébként, ha a router felé osztod a netet LAN-on, ha közvetlenül Wifi-n, mindenképpen létre kell hozni az ad-hoc megosztást a gépeden)
2017. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!