Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehetne letölteni...

Hogyan lehetne letölteni minden adatot ami a routeren keresztülmegy?

Figyelt kérdés
Van itthon egy routerünk,amin van wi-fi. Szeretnék minden adatot ami a routeren keresztül megy (meglátogatott weboldalakat,sütiket (benne akár a jelszavakkal) ,letöltött fájlokat,képeket,nagyjából mindent) letölteni a saját gépemre. A routerhez van hozzáférésem,csak nem tudom hogyan lehetne megoldani. Az iskolánkban az igazgató látja a teljes internetes tevékenységünket,ezt szeretném itthon is megcsinálni.

2017. okt. 18. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a router (pontos gyártója, típusa?) egy modemhez kapcsolódik (szóval nem modemmel egybeépített routerről - home gatewayről - van szó), és a router nem vértezhető fel 3. féltől származó firmware-rel, akkor a router WAN portja és a modem közé be kell iktatnod egy hubot/port tükrözésre képes switchet/két hálózati interfésszel ellátott számítógépet.


Ha a routerre rá lehet rakni 3. féltől származó firmwaret-t - moondjuk OpenWrt-t - akkor meg lehet oldani, hogy az összes forgalmat az egyik hosztra:

[link]

2017. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:

A router csak logolni tudja ezeket, megnézheted ki mit mikor merre de az adatokat nem tárolja.


Az előbb említett megoldással, azaz egy gateway közbeiktatásával meg tudod oldani de az nagyon nem lesz egyszerű ha nem vagy járatos benne.

2017. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ZTE készülékem van:

[link]

[link]

Bocsánat de nem tudom mi az a firmware és gateway.


Sajnos nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz, valamint elég gyér az angoltudásom is.

Nem tudom hogy hogyan működik, én úgy képzeltem el hogy egy számítógépen keresztül megtekinthető a többi számítógép internetes tevékenysége (meglátogatott weboldalak meg hasonlók).

2017. okt. 19. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:

"ZTE készülékem van:"

A ZTE ZXHN-108L egy ADSL modemmel egybeépített router.

Mivel nincs WAN Ethernet-portja, így nem tudsz - mezei Ethernet hubbal/port-tükrözésre képes switch-csel, két Ethernet-interfészes számítógéppel - közé ékelődni.


Elvileg az OpenWRT felmenne rá:

[link]

de ez a szolgáltató eszköze, így azt nem tehetsz fel rá.


Ha az eszközök túlnyomórészt wifin keresztül kapcsolódnak és van/csatlakoztatható monitor módot támogató wifi kártya a gépedben/gépedhez, akkor valamilyen csomagelemző szoftverrel tudod megfigyelni a forgalmat:

[link]

2017. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!