Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan (smart) dns szolgált...

Van olyan (smart) dns szolgáltató, aki ad magyar DNS-t külföldön?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne router-en egy magyar dns-re, és két opció közül tudnék választani, ha van egy olyan szolgáltató, aki tud ilyen ip-t adni (akiket én láttam, ott magyar nem volt), vagy a Magyarországon lévő routerem dns-ét meg tudnám osztani a külföldön lévővel?

2017. okt. 29. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Proxy server vagy VPN
2017. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mire/miért van erre szükséged?

IP-t akarsz, hogy Magyarországról látszódj, vagy mi a cél? Mert ennek a DNS-hez semmi köze.

2017. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
IPTV-t szeretnék nézni Chromecast-el. Ez egy streaming eszköz, és gyakorlatilag mobilról, vagy pc-ről tudsz stream-et ráküldeni. Viszont az a probléma, hogy hiába van vpn mondjuk a telefonon, vagy a laptop-on a cast más ip kiosztással üzemel, így a stream nem megy át. Viszont Netflix esetén próbáltam smart dns-el amcsi címet kiosztani router-ről (tehát ez esetben a teló és a cast is azonos kiosztáson lesz), így gond nélkül átengedte, pedig a Netflix klasszikusan nem megy vpn-nel! Ezt szeretném megoldani, csak magyar kiosztással.
2017. okt. 29. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mélyedj el kicsit a hálózat, IP cím, DNS szolgáltatás és hasonlók kategóriában, amit leírtál ugyanis totál értelmetlen.
2017. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van Chromecastem nekem is, az IPTV-hez nem sok köze van és amit leírtál az sem igaz.


Tényleg nézz utána kicsit a hálózatok működésének. Igen, alapvetően a Chromecast egy LAN-on szeret lenni az eszközzel, ahonnan a streamet kapja, de ez könnyen megoldható bármilyen VPN-el.


A leírás többi részének semmi értelme nem volt, bocsi.

2017. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!