Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki elmagyarázná nekem az...

Valaki elmagyarázná nekem az internet bekötését lépédről lépésre? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem rég lett egy asztali számítógépem, eddig csak egy laptopom volt. Mivel a laptop rádiójelet fog, ezért gond nélkül feltudtam csatlakozni a netre. Viszont ugye egy pc-nél ez nem így megy. A probléma ott kezdődik hogy a router-ünk a ház másik végében van. Így elég nehézkes annak bekötése a géphez, illetve ha ez még nem lenne elég, a routerünkön nincs WLAN port csak 4 LAN. Tudomásom szerint a WLAN-ba kellene bedugni a netkábelt. Hallottam egy másik lehetőségről, a hálózati adapterről. Ez elméletileg fogja a wifinket és továbbítja a pc-nek de ezen kívűl SEMMIT nem tudok a témáról. Tehát akinek van egy kis ideje tudna írni egy jó szájbarágós szöveget arról hogy hogyan zajlik a net bekötése egy pc-n?

2017. nov. 3. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy szájbarágósan mindent leírnék inkább azt tanácsolom, hogy vegyél egy számtechboltban egy USB-s wifi vevőt. Így egy huszárvágással megoldod a problémáidat, mert a számítógéped ugyanúgy a wifi-re tud csatlakozni és nem kell a vezetékekkel sem szórakozni.


Ez az USB-s wifi adapter kb úgy néz ki mint egy pendrive. Bedugod egy szabad USB portba és felismeri a géped mint wifi kártyát.

2017. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már láttam de azthittem hogy ez is ennél bonyolultabb. Köszönöm, ment a zöld kéz! :)
2017. nov. 3. 09:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne hogy mit kell figyelembe vennem egy ilyen eszköz vásárlásánál? Ugye elég sok féle van és a TP-LINK után gondolom nem mindegy hogy mi áll.
2017. nov. 3. 09:54
 4/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha előadod a problémádat a boltban és ők olyat fognak ajánlani, ami megfelel. Mindenképpen említsd meg, hogy milyen messze vagy a router-től, mert ennek függvényében adnak (vagy nem) valami combosabb példányt.
2017. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2017. nov. 3. 12:40
 6/7 anonim válasza:
Egyáltalán tudod mi az hogy autista ?
2017. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Ha nagyon messze vagy a Wi-Fi routertől, akkor PowerLine adapter párral is megoldhatod.


[link]


Ez gyakorlatilag az elektromos hálózatot igénybevételével valósít meg Ethernet kapcsolatot. A szavaidból az jön le, hogy nem vagy egy PC zseni. Ezt pedig beüzemelni is könnyebb lesz.

2017. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!