Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki ír nekem facebookon...

Ha valaki ír nekem facebookon akkor tényleg van rá lehetőség hogy megállapítsam hogy honnan ír?

Figyelt kérdés
mondjuk tegyük fel kamu facebookot használ, van rá lehetőségem hogy kideritsem melyik városban van és azon belül pontosan hol? Vagy ezt egy átlag ember nem tudja megcsinálni?

2017. nov. 6. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem
2017. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőség. Egyrészt az oldal sem írja ki, másrészt amit az oldal ki tud írni olyan esetben amikor idegen helyről lépnek be a profilba, az sem pontos meghatározás hanem csak becslés.


IP-cím alapján nem lehet helyzetet meghatározni, és neked maga az IP sem áll rendelkezésre mert nem adja ki az oldal. Személyes adatot pedig végképp nem lehet belőle lekérni, hogy ki mikor és honnan írt. Bűncselekmény elkövetése esetén a rendőrségi feljelentés után még maga a rendőrség sem tud megnézni semmit, nekik is úgy kell kikérni az oldaltól az adatokat, majd azzal külön a szolgáltatóhoz menni hogy az adat alapján melyik előfizetőről lehet szó. De ez önmagában megint nem árulja el hogy személyesen ki írt neked.

2017. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2017. nov. 6. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs.

Mondjuk az nem igaz, hogy IP alapján ne lehetne közelítőleg belőni, hogy honnan ír (legalábbis vezetékes internetnél), de ez egyrészt csak egy nagyon durva közelítés lenne (akár fél megyényit is tévedhet), másrészt meg te sehol nem látod az ő IP-jét, és nincs is semmiféle trükk ennek kiderítésére, hiszen ő nem közvetlenül a te gépedre csatlakozik, amikor neked ír, hanem a Facebook szerverére, ami az üzenetközvetítő szerepét tölti be.

2017. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!