Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi ez a Youtube eljárás?!

Mi ez a Youtube eljárás?!

Figyelt kérdés

Nekem már az kínai, hogy tud a Youtube azonnal minden kis minimál költségvetésű filmet beazonosítani jogok meg kiadók alapján, de arra tud nekem valaki magyarázatot adni (vagy tanácsot), hogy az, hogy lehet, hogy míg egyesek simán feltöltenek 2 - 3 éves mozifilmeket HD minőségbe, addig én felteszek egy 1979-es Jackie Chan filmritkaságot és egyből kapom a szerzői jogi figyelmeztetést! Az ilyen jogok 20 év után nem automatikusan szabadon felhasználhatóvá válnak?! Rosszul tudom?!


Nincs valami trükk, amivel az ilyesmit ki lehet kerülni?! Olvastam például, hogy van aki, tükrözve teszi fel a filmjeit...de szerintem az élvezhetetlen.



2017. nov. 7. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

" hogy tud a Youtube azonnal minden kis minimál költségvetésű filmet beazonosítani jogok meg kiadók alapján"

Nagyon jó algoritmusokkal.

" hogy lehet, hogy míg egyesek simán feltöltenek 2 - 3 éves mozifilmeket HD minőségbe"

Azokat szűrik, amikre megkeresés érkezett a kiadóktól, hogy távolítsák el.

"Az ilyen jogok 20 év után nem automatikusan szabadon felhasználhatóvá válnak?! Rosszul tudom?!"

Nagyon rosszul tudod. Nincs rá egyetemes szabály, de általában a szerző halálától számított 70 év múlva válik egy jogvédett mű szabadon felhasználhatóvá.

"Nincs valami trükk, amivel az ilyesmit ki lehet kerülni?!"

Használhatsz másik videomegosztót, ameddig ők is rá nem szoknak a szerzői jogok érvényesítésére.

2017. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én teszteltem a Dailymotion-t, sajnos ott is törlik a privátot is, és előbb utóbb a fiókot is.

A Vimeo-n is törlik, de privátot még nem törölték nekem.


Indavideó és videa még nem törölt le nekem privátba rakott filmeket.


Én a felhő tárhelyekbe nem nagyon bízok meg, mert a Google is csökkentheti a tárhelyet mint a Microsoft és törölt pár fájt, és közbe bele nézhetnek a felhőbe, vagy nem lehet bejelentkezni a fiókba, a kisebb tárhelyek meg becsődölnek.



Szerintetek is igazam van a felhő tárhelyekkel kapcsolatban?

Melyiken érdemes tárolni akkor a filmeket zenéket, Felhőtárhelyen, videomegosztón, CD, DVD, BLU-RAY lemez, Pendrive, SSD, SD kártya, merevlemez, LTO, VHS szalag, Magnószalag?

2017. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azzal semmi bajom, ha a feltöltés miértje a megosztás, a mű megismertetése másokkal, mert sehol nem látható vagy beszerezhető az.

Nagyon sokaknak öröm, amikor egy gyermekként látott alkotást megmutathatnak gyerekeiknek.


Látom elterjedt ez a tükrözött vagy még nagyított képű feltöltés...az ilyet töröljék a fenébe!

2017. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. válaszoló, más videómegosztó is törölheti pl az Inda is és már a Videa is törölheti, inkább tárold saját gépeden jobb ár jobb érték...
2017. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs értelme feltölteni videomegosztókra mert törölni fogják, a YouTube meg előbb utóbb a tükrözést is ki tudja majd vizsgálni automatikusan. A felhő tárhelyekre se érdemes feltölteni mert múlthéten a Google Drive-bol ki tiltott pár felhasználót a saját fájlokból, és ki tudja vissza kapják e. A Mega meg feltörte a titkosított képeket. Nálam már be is bizonyították a felhőtárhelyek hogy semmit sem érnek, se a videomegosztók sem. Inkább tárolom itthon 2db külső merevlemezen és egy belső merevlemezen a filmeket, 3 helyre csinálok biztonsági mentést, és így nem kell féljek hogy kik néznek bele fájlokba. A Google Drive cikkben az is leírták hogy van tartalom felismerőjük is mint a YouTube-on. Mindenkinek azt tanácsolom mindent tároljátok otthon 100% biztonság, de legalább 2 merevlemezre mentsétek.
2017. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Párhéttel ezelőtt megint feltörték a Yahoo-t a hackerek. Egyáltalán nem biztonságos semmit se neten tárolni.
2017. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor fogják törölni a fájlmegosztó oldalakról is, például Mega, Dfiles, Rapidgator, MediaFire, OneDrive, Google Drive, Dropbox, Box, Sync, Amazon Drive, Degoo?


Sőt a Videán valakinek saját videóját pl a gyerekéről csinált, azt törölte a Videa, a Videa mindent töröl még a legálisakat is..

2017. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!