Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A routereknél az IPv6 a...

Seusokincs kérdése:

A routereknél az IPv6 a firmware kérdése, tehát egy most IPv4-es router frissíthető a v6-ra?

Figyelt kérdés
A Xiaomi R3P routert nézegetem, ami csak IPv4-es, de nem tudom, ez mennyire befolyásoljon a jövő szempontjából. Nem világos, hogy szükség lesz-e majd IPv6-ra, és hogy a Xiaomi ad-e ki majd ilyen firmware-frissítést.

2017. nov. 11. 09:26
 1/4 Derwer ***** válasza:

1; A 32 vs 128bites címzés (hatékony) kezelése miatt ez hardver kérdése is.

2; mezei usernek IPv6ra elég sokára KELL átállnia. Lehetni lehet már egyes szolgáltatóknál ma is de az IPv4 nagyon sokáig működő képes lesz még.


3; Ha folyamatosan fejlesztett, sokoldalú routert szeretnél, szerintem nézegesd az ASUSWRT-s eszközöket. (MerlinWRT-vel még többre képesek)

2017. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az Asus már sok éve az egyik legjobb, nekem kicsit drága. Ahogy nézem, hardver szempontjából ezek a közepes tudású routerek elég hasonlóak. Gondoltam még eleve OpenWRT-s kínai routerre is (pl. ZBT), de arról keveseknek van tapasztalata.
2017. nov. 11. 11:29
 3/4 Derwer ***** válasza:

Ha Open/DD-WRT akkor (szerintem) bármelyik router jó, amihez készült WRT. (A DD-WRT szerintem felhasználóbarátabb, inkább GUI központú)

Egy ilyen firmwarre való frissítés két klikk.


Egy komoly probléma szokott lenni: Elveszik a hardveres NAT támogatás, ami komoly sebesség csökkenést is jelenthet.

2017. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Derwer ***** válasza:

A jelentős különbségekről: Nem tudom, hogy mit szeretnél, milyen különbségek érdekelnének.

100EUR környékén van közepes ASUS WRT is, de izmosabb TPLINK is. (Utóbbi semmi extrát nem fog tudni, csak az alapokat, de az is gyors+stabil)

2017. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!