Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek 100/100M...

Milyen routert vegyek 100/100Mbps internethez?

Figyelt kérdés
Panel lakás, szóval sok más wifi fogható a lakásban, gondolom a legtöbbje 2,4 GHz-en működik. ASUS RT-N12 PLUS és TP LINK TL-WR841N routerek között vacilálok, mindkettő 2,4 GHz-en működik, szóval a kérdésem az lenne, hogy ezek a routerek WIFI-n keresztül képesek-e a 100Mbps-ból olyan 70-80Mbps, az az a 10 Megabyte-os letöltési sebességre, így h esetlegesen a frekvencia telített ? A lakás 60 négyzetméter, szóval a jelerősséggel szerintem biztosan nem lesz gond, és nem tervezek nagyobb netre bővíteni a közeljövőben szóval nincs szükség gigabites routerre.

2017. nov. 19. 11:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szerintem nem lesz meg ezzel a routerel 70-80 Mb letöltés.
2017. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És akkor mennyit várhatok tőlük? És esetleg milyen routert tudnál ajánlani amivel hasonló árkategóriában maradva, jobban kitudnám használni a 100Mbps-t?
2017. nov. 19. 12:58
 3/16 Derwer ***** válasza:

Panelben, 2,4ghz-en necces lesz a 100mbps. Bár lehet szerencséd. 5ghz-ben gondolkodj szerintem.

És ne feledd a kliens is számít!


Amúgy valami 1200mbps+os AC-s routert nézz. (AsusWrt-s cuccok okosak is tudnak extrákat)

2017. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Panelben, 2,4ghz-en necces lesz a 100mbps. Bár lehet szerencséd. 5ghz-ben gondolkodj szerintem.

És ne feledd a kliens is számít!

Amúgy valami 1200mbps+os AC-s routert nézz. (AsusWrt-s cuccok okosak is tudnak extrákat)


Tudom, hogy necces lesz a 2,4..igazából ha egy 60-70mbps-ot kitudnék sajtolni belőle már elégedett lennék. Sajnos 20ezret nem szeretnék kiadni routerre, tudom h a jövőben hasznos lenne, de megfelel most egy 100as router nekem. Hasonló árkategóriában gondolkodok mind a 2 elküldött router, ha esetleg tudsz valamit ajánlani amik nagyobb valószínűséggel válnának be, annak örülnék.

2017. nov. 19. 13:45
 5/16 Derwer ***** válasza:

60mbps-nek ki kellene jönnie, de ugye ez konkrét helytől függ leginkább.

Ha ennyire low-costba akarod nyomni, akkor egy TPLINK 940ND-t (450mbps változat!) javasolnék vagy méginkább az 1043ND-t. Ezek még N-es routerek, de 3antennásak és utóbbi már gigabites LAN oldalon. (10k-rt van a PCX-en)

2017. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 P.O.C. ***** válasza:
1043ND alá nem menj, mert bánni fogod később. 10 ezret simán megér a PCX -en.
2017. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, de továbbra sincs szükségem gigabites routerre. Fölöslegesnek tartom, hogy megvegyek 10-12ezerért egy gigabites routert amit pár évig nem fogok kihasználni. Majd ha olyan internet előfizetésem lesz évek múlva akkor megveszem azt a routert 6ezerért, mert akkor már csak annyiba fog kerülni és legalább új lesz :) és ugyan annyit költöttem.
2017. nov. 21. 15:53
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a routerről lenne szó igaz? Annyiban különbözik az általam küldött 2 routertől, hogy a vezeték nélküli sebesség 300 helyet 450 mbps, és a 3 antennával nagyobb lefedettséget érek el ugye? A kérdésem az lenne, hogy egy 60-65 nm-es panelban, bármit is befolyásolna a +1 antenna? Esetleg a jel stabilabb lenne, és nem szakadozna olyan valószínűséggel, vagy esetleg jobban ki tudja szolgálna a több rácsatlakozó eszközt?

2017. nov. 21. 16:03
 9/16 P.O.C. ***** válasza:

Gigást routert 2-3 múlva sem fogsz 6 ezerért venni ez biztos. Nem csak a gigabit a különbség. Az olcsó 10/100 -as routerekbe sokkal gyengébb hardvert raknak (lassabb CPU kevesebb RAM). Tuti hogy hamar ki fogod nőni, utána eszedbe jut nem kellett volna akkor olcsójánoskodni.

Ezen kívül ezeknek a belépő modelleknek az antennája sem cserélhető nagyobbra.


Az antennák száma nem a hatótávolság vagy a csatlakoztatható eszközök számának növekedését jelenti bármit is állít róla marketing duma. A sebességet és a jelstabilitást növeli csak.

A 940N -es dobozára meg hiába irkálnak 450 megát. A gagyi switch miatt csak 100 mega lesz a plafon.

2017. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
SZOPDLE MAGAD OLCSÓJÁNOS
2017. nov. 24. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!