Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudom megnezni a netem...

Hol tudom megnezni a netem sebesseget?

Figyelt kérdés
igen tudok a speedtestrol! De eloszor is az elso kerdesem az hogy nekem eddig a netem az 50 mbps volt es most 100 lett! De viszont a routerem csak 54 mbps! Akkor ilyenkor mi a helyzet? 54 mbps-nal nem tud tobbet befogni? Vagy pedig tudja vinni a 100-at? (nem vagyok jartas a temaban) es akkor hogyna tudom leelenorizni?

2017. nov. 21. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát igen. 100 megabites nethez minimum 100 megabites eszközök kellenek (hálókártya, router).
2017. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"De viszont a routerem csak 54 mbps! Akkor ilyenkor mi a helyzet? 54 mbps-nal nem tud tobbet befogni? Vagy pedig tudja vinni a 100-at?"

Az 54 Mbps (fontos a nagy M betű, mert így Mega-, kis m betűvel meg milibit/másodperc lenne - ha lenne ilyen mértékegység) a router wifi-s, vezetéknélküli interfészének adatrátája - ennyivel küldi és fogadja a biteket az interfész.


De ezen adatrátából egy csomó elmegy az interferencia elkerülésére, így az 54 Mbps-ból marad a programok számára 20-25 Mbps aggregált (le-és feltöltés együtt) adatátviteli sebesség. SZóval vezeték nélkül nem fogsz ennél nagyobbat kimérni.


A vezetékes interfésze 100 Mbps-os adatrátájú - ebből maximum 90 Mbps (le- és feltöltés külön-külön) lehetne kiszedni, -legalábbis a LAN portok között.

Viszont a router kicsiny hardverének útválasztással, NAT-olással, tűzfalazással, névfeloldással, stb... kell foglalkoznia, így a 90 Mbps-ból a WAN és LAN portok között még kevesebb hozható ki.


Ha a 100 Mbps-ot ki akarod használni, akkor a routernek:

* gigabites portokkal

* minimum 802.11N szabványú, 300 Mbps-os adatrátájú, két antennás vezetéknélküli interfésszel

* erős hardverrel

kell rendelkeznie.


Egyébként a szolgáltatótól nem kaptál modemmel (és wifis interfésszel) egybeépített routert?

2017. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link]


A 100 Mbps Internet eleve arra van kitalálva, hogy egyszerre többen megosztva használják. Az én gépemnek a beépített WLAN adapterje 54 Mbps, tehát ha volna 100 Mbps internetem, akkor is el volnánk rajta egyszerre két ilyen eszközzel.


Ugyanis pl, amíg egyetlen gépről van szó, addíg a 10 Mbps is elég jónak számít.


Dél-Koreában van a leggyorsabb internet hozzáférésük az embereknek általában, 27 Mbps.


A magyar átlag, ha jól emlékszem 11 Mbps körül van, ahogy a kanadai, az amerikai és az Egyesült Királyság-beli is.


És általában simán elég. Ennél gyorsabb már csak kénylmi szempont, meg türelmetlenségi.

2017. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!