Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték az emailem és...

FeltörtUser kérdése:

Feltörték az emailem és ezáltal a facebookomat. Az email és a facebook jelszavát átirták. Visszaszereztem új emailt adtam meg de megint feltörték. A regisztrált email cimmel mindig vissza lehet állitani a facebookot hiába adtam meg új email cimet?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy feltörés, ilyenkor nem betörnek a Facebook szervereire hogy a 2 milliárd tagból pont a te adataidat lopják ki. Valahogy megszerzik a jelszavadat és azzal belépnek, így hiába írod át, azt is megszerzik és megint belépnek. Hamis jelszólopó oldalra irányítottak át, vagy valamilyen kémprogram van a gépeden ami elküldi az adatokat.
2017. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Figyelj! A legegyszerűbb ha valami nehezen kitalálható jelszavat állítasz be. Pl:T3s89YX
2017. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az email cimemre nem tudok belépni amivel regisztrálva lett a facebook mivel feltörték és átirták a jelszavát. Én csak arra lennék kiváncsi hogy akár hányszor vissza lehet állitani a facebookot a regisztrált emaillel?
2017. nov. 29. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet 100 karakteres is a jelszava, ha a rendszer fertőzött és kiküldi a támadónak azt, akkor bármilyen hosszú és nehéz jelszót ki fog küldeni.


Fordított sorrendben kell haladni: előbb megtisztítod a géped, nehogy kémprogram, vírus, akár kártevő legyen rajta. Majd az e-mail fiókodra teszel olyan és annyi védelmet amivel nem tudják átvenni az irányítását - telefonos azonosítás elsődlegesen, másodlagos e-mail cím. Majd csak utána jöhet a Facebook biztonságossá tétele, szintén telefonos azonosítással.


Ha fordítva csinálod akkor mindig lesz egy felsőbb réteg amihez továbbra is hozzáférnek. Hiába cserélsz előbb facebok-jelszót, ha az e-mailhez hozzáférnek, mert akkor más is látja a cserét.


_____________


Mindaddig amíg Facebookon fel van véve az az e-mail fiók, addig biztos hozzáférést fog kapni. Esetleg próbálj másodlagos e-mailt hozzáadni, azt beállítani elsődlegesnek, majd eltávolítani az eredeti e-mailt, hogy ne legyen már köze hozzá.

2017. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Visszaállitotta a régi email cimemmel a facebookot,de be tudtam lépni a facebookra mivel meg volt jegyeztetve a gépen és egyböl bedobott. Utána láttam hogy hozzá volt rendelve a régi feltört email cimem is. Kitöröltem a másodlagos feltört eamil cimemet majd megadtam elsödlegesnek az én új email cimemet. Másik gépről átírtam újra a jelszavakat és kétlépcsös védelem van rajta jelenleg. Ezek után be tud még lépni a regisztrált emaillel a fiók visszaállitása menüben?
2017. nov. 29. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyen legalább 2 e-mail cím társítva a fb fiókhoz, mindkettőn változtasd meg a jelszót (ne legyen ugyanaz!), a Biztonság és Bejelentkezés menüben jelenetkezz ki mindenhonnan, és LEGYEN BEÁLLÍTVA A KÉTFAKTOROS HITELESÍTÉS!

Emellett, egy teljes trójaiprogram - és vírusírtást csinálj a gépeden.

2018. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Feljelentést is lehet ám tenni...
2019. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!