Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Modemben nyitottam portot, de...

Modemben nyitottam portot, de mindenhol azt jelzi hogy zárva van, kivétel ha egyik port ellenőrző azt a portot ellenőrzi?

Figyelt kérdés
Webes port ellenőrzőkkel mindegyik port zárva, portforwarding port checker programban is mind zárva van, egyedül a webeseken tudok nyitott port jelzést kihozni és azt is csak akkor mikor telepített checker azt a portot vizsgálja csak azokon a portokon, ahol beállítottam a modemben

2017. nov. 30. 10:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha fut a torrent egy beállított porton, a webes ellenőrzők szintén nyitottnak mutatják azt a portot. Ezek szerint nyitottak lennének a beállított portok, csak lezáródnak amíg nem használom a pc-ről, használat közben pedig jelzik a webesek, hogy ntitottak?
2017. nov. 30. 11:04
 2/5 anonim ***** válasza:

A modemben (ami ilyenkor routerkent is mukodik) nem kinyitod a portot, hanem atiranyitod a geped fele.


Tehat az a helyes mukodes, hogy ha a geped (vagy barmi) valaszol a beerkezo keresekre, akkor nyitva van a port.

2017. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondolom zárja a portokat, amíg egyik program nem kezdi használni a gépemen
2017. nov. 30. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Kizarolag azert kotozkodom, hogy a technikailag korrekt fogalmakkal is tisztaban legyel.


A port ellenorzo annyit csinal, hogy egy "valaszolj" kerest kuld sorban a portokra. Ha valaszol a port, akkor nyitott. Ha nem valaszol, vagy visszautasitja, akkor zart.


A router nem nyitja-zarja, csak tovabbkuldi a kerest. Ha kikapcsolod a geped (vagy nem elo IP cimre kuldod) akkor senki nem valaszol a keresre.


Amikor elinditod a szerverprogramot, akkor az elkezdi hallgatni az adott porton gepedre erkezo kereseket. (Ezt az oprendszer kezeli, annak kuldi el aki ott hallgat.)

Ha a portra nem hallgat senki, akkor nem valaszol a geped.


Emellett a tuzfalak szoktak ebbe beleszolni, hogy a legtobb port ne legyen elerheto a gepeden kivulrol.

2017. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Adtam zöldet előző hozzászólásodra is, köszönöm hogy az idődből rá szánsz arra, hogy információkat átadj
2017. dec. 2. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!