Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom eltavolitani a...

Hogyan tudom eltavolitani a chromesearch. Win nevu virust a gepemrol?

Figyelt kérdés
Ha uj lapot nyitok meg, nem a szokasos google keresot hozza be, hanem ennek a keresojet. A googleben csak programokat ajanl, amikkel torolhetnem, de szinten nem tunnek biztonsagosnak. Probaltam mar a beallitasokban kiszedni az alapertelmezett keresok kozul, de nem engedi,chrome ujratelepites sem hasznalt.

2017. dec. 5. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vírus.

Féreg.

Kezdd a google beépülőknél és folytasd az adwcleaner futtatásával.

2017. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez sem segitett :(
2017. dec. 6. 01:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt szépen leírják a(z általában ilyen esetekben elvégzendő) teendőket:

[link]


1. Eltávolítani a felesleges alkalmazásokat.

2. Lefuttatni több kártevőkereső alkalmazást (ezek beváltak):

* Zemana AntiMalware: [link]

* Malwarebytes AntiMalware: [link]

* HitmanPro: [link]

3. A böngészőt gyári alapbeállításokra állítani.


Én még le szoktam futtatni más, rendszerinduláskor lefutó antivírus-termékeket is - több szem többet lát/biztos ami biztos alapon:

[link]

főként a Bitdefendert, a DrWeb-et, a Kaspersky-t és az AVG-t használom - azok a nagyobb nevek.

2017. dec. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyik sem távolítja el, hiába próbálom
2017. dec. 14. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Némi kiegészítés az előzőekhez:


1. Érdemes a fent említett kártevőirtó-programokat csökkentett mód hálózattal módban futtatni:

* [link]

A kártevőirtó-programok listáját kiegészíteném még a Spyhunterrel:

[link]


2. Érdemes átellenőrizni a böngészőt indító parancsikont, nincs-e a programot indító parancs végére beszúrva valami webcím - ha van, ki kell törölni.


3. Meg kell nézni a c:/Windows/System32/Drivers/etc/hosts állományt, nem szerepelnek-e benne gyanús bejegyzések.


4. Érdemes megnézni a hálózati beállításokat, nincs-e beállítva nem megfelelő DNS-szerver.


5. Érdemes átnézni a rendszerinduláskor elinduló programok listáját (Start menü/Futtatásba: msconfig; de a CCleaner - [link] - segédprogramban is van ilyen lehetőség) és kitörölni a nem megfelelő bejegyzéseket.


Bővebben: [link]

2017. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, sikerült! :)
2017. dec. 14. 19:39
 7/7 anonim válasza:
Loaris Trojan Remover (van trial 15-napos) ez nálam simán megoldotta. (Win7prof 2017. dec)
2017. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!