Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifin 30-40 Kábelen 2? Ez...

Wifin 30-40 Kábelen 2? Ez hogy? O. o

Figyelt kérdés

Frissen bekötött Telekomos net. 100 Mbps-t elegendőnek ítéltem. Csináltam sebességteszteket, de ez??? Elméletben minden beállítás jó. A hálózat:


Sagemcom cucc, ezen 2 ipTV és egy asztali gép, vezetéken. Egy laptop és 2 teló wifin. A laptopon és a telókon átlagosan 30 Mbps le és 10 Mbps feltöltési sebesség. Az asztali nem képes elérni a 3 Mbps letöltési sebességet, míg a feltöltés 12-15 Mbps között mozog... Ez mi?

Minden eszköz egyesével volt tesztelve többször is, azaz minden más le volt választva a hálózatról. Mi lehet ez? Van valami ötletetek?


Előre is köszi!



2017. dec. 8. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezer és egyedszer: a néveleges letöltési sebsség NEM egyenlő a tényleges sebeséggel, pláne nem a T-comnál.
2017. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

pfff........


ennyit sikerült felfogni? Gratulálok!!!!!


Nem célom elérni a 100 Mbps-t, nekem elegendő a 20, de még tízzel is kiegyeznék, de csak 2 van! Érted már mi a gond? olvasd el még egyszer az írásom és leesik, de csak neked röviden:


wifin 30-al jön, madzagon meg kettővel...

2017. dec. 8. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Mivel "mérsz"? Mármint milyen shzoftverrel/oldallal.

2. Próbáltad a router+modem kombináció másik Ethernet portján?

3. Próbáltad a laptopot a router+modem kombinációval összekötni kábelen? Úgy mennyit mérsz?

4. A laptopnak illetve a gépnek milyen paraméterei vannak?

2017. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

-speedtest.net (ookla)

-Igen, próbáltam az összeset, ugyanaz az eredmény (kábel is cseréve volt kétszer (2db T-568A és 1 db T-568B)

-laposon ugyanez kábeles csatlakozással

-laptop: ASUS X541UA, asztali: épített, alaplap - MSI 970 Gaming, proci - AMD FX-9370 2x16 giga ram, video - GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC, a többi szerintem lényegtelen. Az asztali folyamatos fejlesztés alatt van, ahogy a pénzem engedi, azaz soha nem lesz kész... Laposon win 10, asztalin Arch Linux és win10 (mindkettő gpt, uefi)


A szolgáltató által telepített eszközről pingeltem mindent. Mindenre 20 ping tesztet csináltam, 1000ms gyakorisággal.

Telóknál és laptopnál átlagolva: min-5ms, max-27ms átlag-16ms. vezetéken asztali és laptop: min-17ms, max-2300ms, átlag-613ms.

ipTV: kb ugyanaz, mint a telókon, pedig az is vezetéken megy...


Van egy régebbi PCI-os wifis egységem, ezt beleraktam az asztaliba (gyenge a jel ott, ahol vagyok, ezért vettem a fáradtságot és kivittem a sagemkom cucchoz a gépet), így hozta a telókon mért sebességet.


továbbra sem értem, hogy miért nem akarja a madzagot...

2017. dec. 9. 01:06
 5/7 A kérdező kommentje:

javítás:


vezetékes ping tesztél elsőre többször időtúllépést írt, szóval második nekifutásra adta az eredményeket (5000 ms gyakoriság mellett)

2017. dec. 9. 01:10
 6/7 anonim ***** válasza:

"-speedtest.net (ookla) "

Oké akkor valóban Mbps (gyakran előfordul, hogy keverik az emberek a MBps-ot a Mbps-al).


"-Igen, próbáltam az összeset, ugyanaz az eredmény (kábel is cseréve volt kétszer (2db T-568A és 1 db T-568B)

-laposon ugyanez kábeles csatlakozással "

Akkor nagy valószínűséggel a gépek és a kábelek rendben.

Esetleg - hogy biztosra menj - összekötheted közvetlenül a két gépet, és adhatsz nekik egy-egy fix, privát hálózati IP-t, majd megpingeled egymást/vagy mérhetsz sebességet iperffel - wan windowsos változata is: [link] ).


"A szolgáltató által telepített eszközről pingeltem mindent. Mindenre 20 ping tesztet csináltam, 1000ms gyakorisággal.

Telóknál és laptopnál átlagolva: min-5ms, max-27ms átlag-16ms. vezetéken asztali és laptop: min-17ms, max-2300ms, átlag-613ms.

ipTV: kb ugyanaz, mint a telókon, pedig az is vezetéken megy... "

Ha feltételezzük hogy nem forgalmaztál a gépeken, akkor ez nagyon magas. Pláne hogy kihagy. Pláne hogy két fajta gépen két fajta oprendszerrel - és a vezeték nélküli interfész működik.


Nagyon arra tippelek (ha tényleg jó lesz a két gép közötti direkt teszt) hogy ez egy használt modem+router és vagy benne maradt valami beállítás, amit nem állítottak vissza, vagy maga a berendezés hibás és nem tesztelték ki mélyrehatóan (mert ki a franc gondolna erre, hogy így hibásodik meg). Ez esetben hívd fel a T-t és közöld velük a dolgot.

2017. dec. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Probléma megoldva!


Reseteltem a sagemcom-ot, magam állítottam be mindent. Ugyanaz volt az eredmény. Jeleztem a szolgáltatónak, kijött egy szerelő. Végigjátszotta ugyanazt, mint én, majd kicserélte a sagemcom egységet. Teszt után minden ment rendben.


Igazad volt utolsó, az eszköz volt hibás. Bár szerintem gyárilag, mert előttem bontotta ki a szerelő bekötésnél, ezért nem gondoltam, hogy az lehet a gond. :-)

2017. dec. 9. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!