Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv. Hogyan kell úgy beállítan...

Üdv. Hogyan kell úgy beállítani a routert, hogy egy bizonyos személy ne tudjon rácsatlakozni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
MAC
2017. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 P.O.C. ***** válasza:
76%
MAC filter.
2017. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
ha a routeredben meg találod a dhcp beállítást akkor ott elvileg dinamikusról statikusra is válthatsz. ha statikus ip-t használsz akkor megadod hogy mondjuk 172.16.0.1 ez a router címe és szépen minden csatlakozni kívánt gépnek a hálózati adapterén be pötyögöd hogy 172.16.0.2 és 0.3 vagy 0.4 és adsz neki egy alhálózati maszkot 255.255.255.0
2017. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, értem, hogy mac filtering, de amikor bemásolom az adott telefon mac címét vagy idk, hogy hívják és utána rámegyek, hogy disabled, semmi nem történik, ugyanúgy rátud menni. Videókat néztem már, de azokban se láttam konkrétumot.
2017. dec. 19. 23:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Többet tudnánk ha ismernénk a router pontos típusát.
2017. dec. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tp link nd43 450 mbps, beírtam a mac filtering résznél az adott eszköz macjét, kipróbáltam először a deny opciót reboot nem lett jó, majd az allowot annál se, ugyanúgy rátud menni az eszköz. Ha kell tudok majd képet is küldeni. Előre is köszi!
2017. dec. 22. 08:05
 7/17 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs: Tp link nd 43

Ilyen van : tp-link tl-wr1043n


-No, tehát a legegyszerűbb ha bekapcsolod a WPA2-t, SSID elrejtése .


MAC filter:

Kétféle szűrés szabályt lehet beállítani:

Deny: Mindenki tiltva van, aki nincs a listában. (Ez az alapértelmezett)

Allow: Mindenki engedélezve van, kivéve, aki a listában szerepel.


- a legjobb ha mindenkit tiltasz kivéve a listába lévőket,

-feltételezem nem ismered a szomszéd MAC-címét, de ha ismernéd is akkor is van rá lehetősége változtatni-

Szóval mindent tiltasz kivéve a Te/család eszközeit,

így ha MAC-t változtat akkor se tud csatlakozni, hisz csak a listában szereplők lehetnek fenn.

Hátránya ha új eszközt akarsz engedélyezni akkor azt is fel kell vinni a listába.


Ennyi.

2017. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen elírtam a routert, bocsi. A dhcp client settingsből kitudom nézni, és arra jutottam, hogy bemásoltam azt a bizonyos mac címet rámentem az allowra, és ugyanúgy rátud menni még reboot után is.
2017. dec. 22. 20:13
 9/17 anonim ***** válasza:
És az allow-nál a tiltani kívánt MAC cím mellett enabled van?
2017. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen.
2017. dec. 23. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!