Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért dobja le folyamatosan a...

Miért dobja le folyamatosan a wifiről a laptopot?

Figyelt kérdés
Úgy értem, megszakad a kapcsolat azaz lekapcsolódik a wifiről (mintha kiesne a látótávolságból), és ha be van kapcsolva az automatikus csatlakozás visszamegy rá. Telekomos wifink van az új Telekom-fonos rendszerrel. Windows 10, Broadcom 802.11n hálózati adapter (próbáltam már letörölni az illesztőprogramot, eltávolítani az eszközt, de egyik sem használ)

2017. dec. 19. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szabályosan be van állítva régiószinten Magyarországra az eszköz? Ha igen, állítsd át másik csatornára az általában alapértelmezett 11-esről. Ezzel kezdd, azt javaslom. Más eszköz is leszakad?
2017. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen a telekomos szervízesek helyezték üzembe. Átállítottam a 6osra de semmi változás. Más eszközökön is érzékelhető hogy gyakran nincs kapcsolat, de a jel megvan (adatforgalom nincs).

Amit észrevettem még, hogy ugyanazon a ponton állva ugrál a jelerősség (magasról nagyon gyengére) , mintha a hatótávolsága változna. Igazából nem értem, hogy pontosan hogy működik, de ez az egy router két wifit oszt meg, egyet a fonnak egyet pedig sajátnak. Viszont hogyha az egyiket terhelem az a másikból elvesz. Esetleg bezavarhatja egymást a két jel?

2017. dec. 20. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!