Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az normális, ha a 100 mbps...

Az normális, ha a 100 mbps netem, csak 1,2 megabájttal tölt le maximum?

Figyelt kérdés
Elvileg 12,5 megának kéne lennie maximum, de azért ennek csak a tizedrésze elég kevés. Faluban lakom, most építették ki az 1000 mbps-os netet pár hónapja. Telekomos a net.

2017. dec. 20. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik csomagra fizettek elő?


Mert itt említesz 100 mbps-ot (milibit/másodperc - ilyen mértékegység nincs! Mbps, vagyis Megabit/másodperc lesz az) 12,5 mega (-bájt/másodperc?), 1,2 megabájt (/másodperc?) meg 1000 mbps (ugyancsak milibit/másodperc - ilyen mértékegység nincs! Mbps, vagyis Megabit/másodperc lesz az)


Illetve hol tapasztalod az 1,2 MBps-ot?


Ha 100 Mbps-os csomagról van szó, ott a garantált letöltési sebesség 1 Mbps: [link] - szóval az 1,2 MBps (9,6 Mbps) letöltési sebességgel a szolgáltató kvázi "teljesíti" a kötelezettségét.

2017. dec. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat a nagybetűk lehagyásáért. 100 Mbit/s csomagról van szó. Tudom, hogy az ígért 1 Mbit/s-os minimumot teljesíti, ami ha jól tudom 128 KB/s-os letöltést takar. Viszont arra lennék kíváncsi, fentebb tudom-e tornázni ezt az 1,2 MB/s -os letöltési sebességet? Már ha csak a felét megkapnám a maximumnak és tudnék töltögetni 4-5 MB/s-el, akkor boldogabb lennék. Ezt a ZTE routertmodemet adták hozzá, wi-fin keresztül ennyi, de ha kábelesen jön, akkor sem több.
2017. dec. 20. 02:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Speedtest.net mennyit ír? Ha tényleg kevés, hívd fel a Telekomot.
2017. dec. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Letöltésnél ilyen 10 Mbit/s a sebesség, feltöltésnél 0,5 Mbit/s. Az a baj, hogy a biztosított adatmennyiség az 1 Mbit/s és azt teljesíti, szóval reklamálni nem igazán lehet.
2017. dec. 20. 14:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Srácok ez ciki, de benéztem. 10 Mbit/s-es a netünk, csak ez valami régi csomag. Ugyanennyiért van 100 Mbit/s-es net is. Elvileg valami 3500 forint lenne a havidíja, de kiszámláznak 6200-at, és sehogy sem bírom felfogni mire... 2 éves hűsséggel, kedvezményekkel kerül 5000 forintba a 10 Mbit/s.. Nyomorultak.
2017. dec. 20. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!