Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudok tenni, ha valamelyik...

Mit tudok tenni, ha valamelyik szomszédom lopja az internet sávszélességemet? Milyen módszerrel tudom kideríteni, hogy ki teszi ezt, és hogyan tudok védekezni ellene?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakori, hogy az elvileg 100 megabites internetes sávszélességem 2-re, vagy 16-ra ugrik vissza. A T-Home-nál jeleztem a problémát, akik egy napig megfigyelték a routert, mivel új készüléket kaptam, és azt mondták, nem a modem a hibás, hanem túl sok játékot és programot töltök le a neten - ami nem igaz, mert maximum böngészni szoktam a neten, és néha-néha megnézek egy-egy youtube-os rövid videót, vagy meghallgatok egy-két zeneszámot. Hogyan tudom kideríteni, hogy ki lopja a sávszélességemet, és hogyan tudok védekezni ellene? Gondolom a jelszó megváltoztatása sem végleges megoldás, mert azt is újból, ugyanolyan könnyen fel tudja majd törni. Mit tudok tenni ellene?

2017. dec. 30. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelszó változtatás, SSID csere és titkosítás és ha még így sem sikerült megszabadulni tőle akkor MAC filtering.
2017. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kódold le WPA2-vel, egy hosszú és bonyolult jelszóval (de te azért jegyezd meg).
2017. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ezekhez nem igazán értek... :)
2017. dec. 31. 00:06
 4/11 A jó édes ***** válasza:
81%
Ha belépsz a routerre meg tudod nézni milyen gépek csatlakoznak a hálózatra és le is tilthatod őket. A router előtti vonalról nem tudja egy szomszéd sem lopni a netet, legfeljebb te tudod megosztani velük. A szolgáltatónak nem dolga a te otthoni hálózatod IT biztonságát garantálni - ha nem tudod elolvasni és értelmezni a router használati utasítását, inkább ne erőltesd ezt az internet dolgot - használj például távírót.
2017. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy valaki lopja a neted, más miatt is lehet lassú, talán nem is minden, csak 1-2 oldal. A Telekom-féle routeren alapból tudtommal titkosított hozzáférés van beállítva, amit nem egyszerű feltörni. Én is Telekomos vagyok, nekem is akadozik néha.
2017. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mac cím blokkolás
2017. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:
51%

"hogyan tudok védekezni ellene?"


"Sajnos ezekhez nem igazán értek... :)"


Nos akkor csak baseball ütővel.

(már ha ahhoz értesz)

2017. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos ezekhez nem igazán értek... :)"


Igen ezt bárki látja a kérdés jellegéből is de nem véletlen kaptál kulcsszavakat. Gondolom van Google, Youtube hozzáférésed és rá is tudsz keresni ezekre. Ha nem akkor pedig meg is érdemled hogy a szomszéd használja.

2017. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg lopják a neted wifin keresztül, akkor a HGW-d (pestiesen: modem) konfig felületének a belépési adatait is változtasd meg. Gyárilag mindig valami egyszerű van megadva, pl, hogy nincs semmi megadva, admin/admin, 3play/matricán található jelszó, stb.


Azzal, ha megváltoztatod a wifi jelszót, de a szomszéd tudja még konfigolni a nálad lévő eszközt, akkor visszaállítja a korábbira vagy egy másikra (kizár a saját neted wifi hálózatából) és ha igazán gechi akar lenni, ő változtatja meg a konfig belêpési adatokat.


Ezen meg már csak a reset gomb megnyomása segít. Egyébként ha higgadtan végiggondolod, eltudod képzelni valakiről a környezetedben, hogy képes erre? Mármint megvan a tudása hozzá. Mert ha nincs, akkor más miatt lassú az internet.

2017. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat! Igen, sajnos van olyan szomszédom, akiről el tudom képzelni, hogy képes a hackelésre - ő ugyanis informatikus/szoftverfejlesztő, de azt se tartom kizártnak, hogy egy másik szomszéd használja a netemet, aki épp rendelkezik hasonló ismeretekkel. Mondjuk egy informatikus, aki köztudottan jól meg van fizetve, és nyilván rendelkezik saját otthoni (nyilván gyors) internet elérhetőséggel, miért csatlakozna rá rendszeresen pl. az én hálózatomra? Talán meg akar figyelni? Át akarja böngészni a gépem tartalmát, és a böngészési előzményeimet? Ez viszont már bűncselekmény, amiért gondolom simán fel is lehetne jelenteni őt (ha bizonyítható, hogy tényleg ő van a dolog mögött)
2018. jan. 7. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!