Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Wifi-m miért nem olyan...

A Wifi-m miért nem olyan gyors mint az ethernetem?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, vezetékes internettel 45 Mb/s letöltési sebességet tudok produkálni, mig wifi-vel csak 22 Mb/s. Az adatokat speedtest.net-en is és élesben játék letöltésnél is megnéztem ellenőriztem. A wifi-t telefonnal (Galaxy A3 2017) teszteltem úgy hogy kb fél méterre voltam a routertől köztünk pedig semmi akadály nem volt, 100%-os volt a jelerősség. Ilyenkor a routerem a szar vagy csak rosszul van beállitva?


Router pontos tipusa: TP-LINK TL-WR741ND 150Mbps/2.4 Ghz



2018. jan. 11. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Igazabol nem sz**r a routered csak regi. Es ez a max amit tud. A wifi mindig lassabb mint a kabeles kapcsolat.
2018. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem simán átmegy a telefonnal net sebesség ha közvetlenűl mellete állok.

A routerben lehet javítani talán, de ha veszel egy újat azzal lehet hogy gyorsabb lesz,de általában lassab szokott lenni amit router sugározz.

2018. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kezdjük azzal, hogy egy Wifis elérés sose lesz olyan mint egy kábeles. Azaz, nem mindegy milyen messze vagy és hány fal van közted és a AP között.


A másik a router, a 150 Mbps-ot soha nem fogod vele elérni reális egy 100Mbps belső hálón ha közel vagy hozzá. Egyébként ne várj sokat tőle, a TP-Link, D-Link, Tenda a router kínálat alja, csak ugye mindenki ezt ismeri és van olyan, hogy kibír pár év működést gond nélkül, így sokan azt képzelik, hogy ennél jobb márka nem létezik, csak hogy világos legyen: Tescos parizerrel is jól lehet lakni, csak éppenséggel messze vagy a minőségi étkezéstől.


Cseréld le egy pici Mikrotikre ~7-8000ft és ki fogod tudni használni a sávszélességet wifin is!

2018. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kábelen való internetezés védelemmel (árnyékolással) ellátott közegben való jelfolyam.


Ezzel szemben a wifi egy olyan közegben van, amibe inkább jobb bele sem gondolni, ráadásul semmilyen védelemmel nincs ellátva, nem lehet irányítani sem a jel szóródást, max terelgetni.


Wifin az a 22 Mbit teljesen jó. Mit akarsz wifin 45 Mbittel? Használd kábellal, biztosabb.


A mobilon való bohóckodáshoz elég pár Mb is.

2018. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Éppenséggel én folyton azt

tapasztalom, hogy vagy egyforma a sebesség Ethernet és Wi-Fi esetén vagy a Wi-Fi gyorsabb.

(Jó, láttam olyat, ahol az ethernet gyorsabb)


De olyan kapcsolatoknál, ahol a sávszélesség 100 Mbps meg az alatt van, oda ugye úgysem mész semmire a Gigabit Ethernettel, mivel 100Mbpst is hiába tud a router és a gép között, ha egyszer a routeren túl már fizikai korlátokba ütközik a sebesség.

Márpedig ahol telefon madzagra multiplexelt Internet kapcsolatod van, ott még akkor sem kapsz 100 Mbpsnél gyorsabbat, ha az utcában van a DSLAM. (ahol a beérkező optikai kábelt szanaszét osztja az adat csomagokat)

2018. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!