Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik egy nameserver?

Hogyan működik egy nameserver?

Figyelt kérdés

Van egy domain nevem. Ugye mint minden domain hostingnál, lehet nameserver recordokat felvenni. Ez pontosan mire jó? Hálózaton belül is lehet egy másik gépre irányítani egy másik domaint (pl az alsó pc1 helyett pc2 webszervere kapja a lekérdezést és küld választ), vagy csak annyi, hogy saját szerverről is tudok recordokat felvenni és ugyanolyan, mintha a hostingon adnám hozzá?

Vagy mi ez egyáltalán ha nem jót kérdezek?



2018. jan. 18. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Youtube videókból jobban meg fogod érteni szerintem, de nagyvonalakban:


DNS: domain(host) neveket fordít IP címekre.

(D)NS: domain(host) nevekhez társít IP címeket.


Amikre te gondolsz azok a Rekordok, amik az egyes hosztnevekhez rendelt adatokat tárolják, többek között az IP címeket (A, AAAA rekordok)

2018. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor arra nem jó,hogy pl a helyi hálózaton az egyik gépre irányítsa át a kapcsolatot?

Pl

Publikus ip: 123.123.123.123

Egyik gép a hálózaton belül amelyiken fut a nameserver, nyitva a port.

192.168.0.100


Másik gép, amelyiknek nincs nyitva egy portja sem, futna pl egy webszerver.

192.168.0.101


Az első gép ha látja, hogy pl weboldal2.valami.org, akkor a második gépen lévő webszerverről jelenik meg a weboldal.


Ne szidjatok, ha hülyeséget irok. Még csak 16 vagyok, és első domain nevem van, ami nem ingyenes. Ezzel a nameserver dologgal meg még soha nem foglalkoztam, hogy most ez mire jó.

2018. jan. 21. 23:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdem érteni, hogy mit akarsz.


NS-nél A rekodként add meg a publikus IP-d.


A többi nem az NS-től függ. Mivel 1 publikus IP-d van, ezért egy portot (jelen esetben a 80-as portot) csak 1 gépre tudsz továbbítani. (NAT)


Ahhoz, hogy a másik gépen is eltárolt weboldalt el tudd érni kívülről, a fő gépen (amelyikre irányítva van a port) egy Reverse proxy-t kell üzemeltetned. Apache2 webszerver esetén ez egyszerű, számtalan leírás van róla. Nagyvonalakban: engedélyezd/telepítsd a proxy és http_proxy modulokat apache-hoz, majd hozz létre egy Virtuális hosztot (virtualhost), aminek nagyjából ennyit kell megadni konfigurációként:


ServerName web2.asd.hu

ProxyPass / [link]

ProxyPassReverse / [link]


Ilyenkor ha megnyitod a web2. aldomént, ez lesz az útvonala: Pub.IP -> Main szerver (0.1) -> Másik szerver (0.2)

2018. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, az apache2-nél kipróbáltam, tényleg működik.

Más szerverekhez honnan tudok leszedni ilyen reverse proxy szervert.

2018. jan. 28. 23:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindegy hogy Linux vagy Windows. (Debian 8 linuxon van) de a Windows van előnybe részesítve, mert az van nyitva az internet felé. A többi csak virtuális gép vmware workstation-ben.
2018. jan. 28. 23:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Debian 8 linuxom*

Bocs, hogy javítok, csak telefonról írok és átírta, nem vettem észre.

2018. jan. 28. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!