Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Más is járt már úgy, hogy...

Más is járt már úgy, hogy ráunt a Facebookra?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy inkább emberi téma, nem annyira számtech, max az admin átteszi (köszönet érte).


2010 körül lettem tag a facen, kb 2013 óta használom aktívan, de úgy kb 3 hónapja figyelem meg, hogy egyre kevésbé érdekel, van, hogy napokig fel sem megyek rá, maximum egy konkrét titkos csoporton belüli értesítések miatt. Szívesebben töltök ún minőségi időt élőben néhány baráttal, rokonnal. Ma pl kimaxoltam a semmittevést, de a facebookra kb 10 percet szántam. Holott régebben órákat fenn lógtam. A kérdés arra irányul, hogy más is tapasztalt-e ilyesmit? Véglegesen eltávolodott a közösségimédiától vagy csak időlegesen?



2018. jan. 28. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Hála istennek van visszaút ezek szerint.


Remélem erre rájön a sok 24/7-ben magát mutogató q*va is és képesek lesznek felnézni a kijelzőről.


Én Kb. 6 éve vagyok fenn a fb-n de összesen nem töltöttem el az oldalon 6 órát ( 1 év < 1 FBn eltöltött óra)


Nem is értem hogy lehet ott olyan sok időt eltölteni.

2018. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Simán lehet, és ezzel nincs is probléma.

Illetve van. A legtöbbször, amikor valaki leállna vele, visszarántja, hogy minden ismerőse használja, és hatalmas előnyökkel jár, az egyszerű két fél közötti kommunikáció, kapcsolatfelvétel lehetőségével kecsegtet.


Persze, de sok ember rászokik, kiépítenek a profiljuk köré egy olyan személyiséget, amihez a legtöbbször közük sincs, majd az életükben őket érő ingerek 50 (vagy több) %-át ott kapják meg, egy képernyőn keresztül.


És ha jobban belegondolsz, mi ezt a kis világot csak elképzeljük. Ezek kis pontok, amik nagyon sűrűn helyezkednek el egymás mellett, és kirajzolnak valamit, amiből megértesz valamit, felépítesz egy gondolatot.. vagy, egy jó kis pszichés betegséget.


Veszélyes dolog.

2018. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az első mondat nagyon hülyén sikerült, bocsi, másnapos vagyok
2018. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Jobbulást a másnapossághoz :)))))) jó volt a buLi? XD


Én nem törlöm magam, sőt a messengert továbbra is használom, inkább afféle 'minimalista' kezdek lenni. Kezdődött azzal, hogy leállítottam az értesítéseket. Kiléptem minden felesleges csoportból. Kezdem leszűrni, hogy milyen képek maradjanak kint rólam, az olyan "ismerősöket" akikkel semmilye kapcsolatban nem vagyok, csak mondjuk egyszer kétszer találkoztunk, azokat is gyérítem. Egyszerűen rájöttem, full magamtól, hogy értelmetlen ez az épített imázs, inkább teszek energiát a valós életembe, mint ebbe.

2018. jan. 28. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Üdv a tudatos internet használók között! :D Amúgy kérdés, te eddig tényleg nem szabályoztad, illetve nem is érdekelt ki mit lát rólad, legyen az ismerős, vagy ismeretlen? Na hát az bátor dolog a mai világban... Egyébként én mostanában több időt töltök el ott (össze-vissza napi max 2 óra), de okom van rá. Nem, nem kamu imázst építek, az ismerősök láthatják csak amiket én megosztok (már ha megosztok bármit is). Ezen kívül senki, még ismerős ismerőse sem lát semmit rólam, csak egy képet ami ugye profilkép és egy születési évet. Ezen kívül sosem osztok meg semmit, az utolsó anyag amit feltettem oda a profilképem volt, olyan jó 3 éve :D Tehát kb. ilyen aktív a profilom. Amire használom az csoporton belül DC sorozatok híreinek nyomon követése, játékkal kapcsolatos hírek, kapcsolattartás azt kb. ennyi. Ez szerintem reális mivel ha jó csoportot talál az ember nem kell keresgélni a neten. Az aktuális híreket az adott témával kapcsolatban úgyis össze gyűjtik, és akkor legalább egy helyen van minden. A kapcsolattartás része is hasznos, mivel manapság csak facebook-on érsz el bárkit is. Na jó, kicsit túloztam, de még megélhetjük ennek a kijelentésnek a valódivá válását.
2018. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én sosem szerettem a facebook-ot.
2019. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MolotovPunk ***** válasza:
Látom régi kérdés,de én már 9 éve nem használok f osebook-ot.Én 2011-ben töröltem magam róla.Nem is hiányzik egyáltalán.Sok embernek sajnos függőséget okoz és egész nap azon lóg.Zavaró mikor valaki még egy buliban is nyomkodja a telefonját emiatt.Az olyan ember minek megy akkor bulizni?Szerencsére van már egy kisebb réteg,akiknél kopik kifele a face divat,sőt egyesek szerint manapság már inkább ciki azon fent lenni.
2020. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!