Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyedi azonosító Google...

Egyedi azonosító Google kérdőívhez?

Figyelt kérdés
A következő a problémám: volna egy kérdőívem, melynél a kitöltők jutalomban részesülnek. Névtelen kérdőív lévén szeretném úgy megvalósítani, hogy minden egyes kitöltéshez tartozzon egy random azonosító, amit a kitöltő is lát (és fel tud mutatni nekem), és én is látom az azonosítás végett. Lehetséges ez?
2018. jan. 29. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én simán csak felvennék és kitöltetnék vele egy szövegdobozt adott feltétel szerint, például: általa megadott jelige, dátum, adott hosszúságú random karaktersor amire mindkét fél hivatkozni tud majd.


Ez a legegyszerűbben megoldható dolog. Nyereményjáték esetén mindig az a nehezebb, hogy nem tudod kontrollálni a duplikált pályázatokat, és egyszerűbb űrlapkitöltő programokkal is akár több száz vagy ezer kamu regisztrációt is be lehet vinni amivel 99%-ra felhúzhatja valaki a nyerési esélyét. Hacsak nem fejlődött annyit a Google Forms, hogy ezt kivédje.

2018. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Először én is erre gondoltam, csak nem tudtam épkézláb megfogalmazást kitalálni arra, hogy megértsék a jelige miértjét a kitöltők. :D


A csalóktól nem igazán félek, mindeössze párszáz kitöltőre számítunk (egy kisebb vendéglátóipari egység vendégeinek igényfelmérésére lesz), mivel személyesen vehetik át a jutalmat és arcról nagyjából felismerjük, ha másodjára jönne valaki. :)


Azt hiszem végül email címet fogok kérni, az a legegyszerűbb.

2018. jan. 29. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:

"A következő mezőbe adj meg egy általad kitalált 5-8 karakteres kódot (ezt a személyed ellenőrzésére használjuk fel, fontos hogy ne felejtsd el):"


Praktikusság szempontjából ennyi bőven elég, mert leveszi rólad azt a terhet hogy még külön rendszert találj ki egy sima azonosítás miatt. Ugyanis ha te vagy a Google rendel hozzá jeligét automatikusan, akkor neked külön mindenkit értesíteni kellene hogy tudjon róla. Nem biztos hogy erre a rendszer ad kényelmes vagy gyors megoldást. Abban pedig már nem vagyok biztos hogy egy anonim kérdőívhez egyáltalán kérhetsz-e olyan személyes adat megadását mint az e-mail cím.

2018. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatoddal mondasz valamit, valószínűleg a számsor lesz az email helyett, köszi!
2018. jan. 29. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!