Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha online streeser oldalakat...

Ha online streeser oldalakat használ valaki abból lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Van a neten pár streeser oldal ami kifagyasztja az embereket. Ha valaki ilyet használ vissza tudják követni?

#DDoS #Streeser
2018. jan. 30. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Stresser? Persze, a szolgáltató vagy weboldal/szerver tulaja feljelentheti a szolgáltatás akadályozása miatt. A rendőrségi megkeresésre jellemzően ki kell hogy adja az adott oldal a felhasználó adatait.
2018. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha online streeser oldalakat használ valaki abból lehet valami baja?"

Ha jól értelmezem ez az "online stresser oldal" egy DDOS-támadás kivitelezésére szolgáló oldal.


Az ilyen oldal használatával kárt okozol másnak, tehát természetesen és teljesen jogosan büntethető vagy.


Ahogy arról a 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] ) értekezik:

"Információs rendszer vagy adat megsértése


423. §

...

(2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős számú információs rendszert érint.


(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.


(5) E § alkalmazásában adat: információs rendszerben tárolt, kezelt, feldolgozott vagy továbbított tények, információk vagy fogalmak minden olyan formában való megjelenése, amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas, ideértve azon programot is, amely valamely funkciónak az információs rendszer által való végrehajtását biztosítja."


"Ha valaki ilyet használ vissza tudják követni?"

Igen, pláne ha egy nyilvános fórumon promulgálja a bűncselekményre való előkészülést. A rendőrség kikéri a feltételezett elkövető IP-címét a fórum/az online stresser oldal tárhelyszolgáltatójától, majd azt visszaköveti a delikvens Internet-szolgáltatójához, aki tárolja (a 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről - [link] - 159/A. §-ának értelmében naplóznia kell) hogy a kérdéses IP-címet mikor, melyik ügyfelének osztotta ki - így simán eljutnak az elkövetőhöz.

2018. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi az infót :D Team Speak-en egy 12 éves gyerek azzal fenyegetőzik mindig, hogy ő a nagy tudású informatikus majf ki DDOS-ol mindenkit. Akkor majd nagyot fog koppani :D
2018. jan. 30. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a szája nagy. Második-harmadik beszólásnál már ki kellett volna tiltani, tanulja meg hogy ne beszéljen hülyeségeket. Ahelyett hogy neki állna feljebb és azt hagyjátok, kitiltás után nyüszítve könyörögné vissza magát.
2018. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki, hogy a DDOS illegális és annyit mondott, hogy majd az oldalt fogják megbüntetni nem őt,ekkor zártam a beszélgetést, rá hagytam (nem akartam, hogy DDOS oljon olyan oldalakkal,nem őt sajnálnám hanem a szüleit mert őket büntetnék meg)
2018. jan. 30. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!