Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 1000-res csomagom van,...

Digi 1000-res csomagom van, de a wifi-n csak 100 mbit/s jön át. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Bár a Digi is feltette magának a kérdés és szépen meg is válaszolta, mégsem segített a megoldásban.


DIGI 1000-RES CSOMAGOM VAN, DE WI-FI-N NEM JÖN ÁT CSAK 100MBIT/SEC! MITŐL VAN EZ?


Asus Rt-AC53 routerem van, ilyen paraméterekkel:

[link]


Hát akkor miért csak 100 bmit/s jön át?


Hálókártyám 802.11 b/g/n szabvány, de a router beállításaiban szerepel, hogy csak n-re vagy n/ac-re állítva fogja az 5 Ghz-et. Fogja is, de a sebességet is...



2018. jan. 31. 15:29
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Sima N -es Wi-Fi -nél normálisnak mondható. A legideálisabb körmének között is 130-140 megára lehet számítani.

Ha többet akarsz cseréld le a Wi-Fi karit is AC -re.

2018. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, pont ez lett volna a kérdésem, hogy ha lecserélem AC-sre, akkor jobb lesz-e. De ezek szerint akkor is „csak” 130-140 mbit-re lehet felhúzni?
2018. jan. 31. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem AC wifin elvileg 7-800 is átjön, de amit én láttam az eddig max 300 volt a tabletemen és telefonon. Lehet, hogy gépben egy hálókártyán több is átmegy.
2018. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

„Lehet, hogy gépben egy hálókártyán több is átmegy.”


Ez most így nem értem. Tehát akkor hálókártyát kéne cserélnem?

2018. jan. 31. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha asztali pc-n szeretnél gyorsabb netet, akkor vagy egy olyan hálókártyát veszel bele ami támogatja az AC szabványt, vagy bedugod kábelen keresztül.

Azért írtam azt, mert én tableten és telefonon mértem 300 mbps-et és lehet, hogy egy megfelelő hálókártyával akár még 400-at is tudsz mérni.

2018. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem asztali, Lenovo y520 laptop. De ha kicserélném ac-sre a hálókártyát, vajon mennyivel mérne többet wifin keresztül?
2018. jan. 31. 21:41
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Jó esetben 200 Mbps körül.

Az a baj, hogy AC routerből sem a valami menőt vettél, hanem csak egy gyenge belépő szintűt.

[link]


Max 433 Mbps -t tud AC -n. Csak hát ugye a router gyártók szeretnek dobálózni nagy sebességekkel, és a fel+le sebességek összeadásából jön ki az érték, amit a dobozra írnak. Így alig lesz jobb 200 -nál.

2018. febr. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor milyet ajánlasz? Ár-érték arányban ez érte meg a legjobban és a többin sem láttam más értékeket, hogy többet tudnának. Másfél szobás panelba nem fogok 90 ezres routert venni...
2018. febr. 2. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!